Wystartowała beta nowej biblioteki Steam

Wystartowała beta nowej biblioteki Steam

Valve kilka tygodni temu zapowiedziało mocne odświeżenie biblioteki Steam i zgodnie z obietnicą udostępniło właśnie jej publiczną betę, którą wypróbować może każdy zainteresowany. Twórcy podkreślają, że prace nad zmianami trwały kilka lat, a celem jest trafniejsze pokazywanie najistotniejszych tytułów z biblioteki, by ułatwić nam wybór gry. Nowa strona główna biblioteki oferować ma szybki dostęp do aktualizacji, niedawno uruchamianych gier, aktywności znajomych i kolekcji, które zastępują kategorie. Wciąż możemy korzystać z pełnej listy naszych tytułów lub też organizować ją ręcznie. Nie zabrakło także filtrów do tworzenia spersonalizowanych kolekcji (np. produkcji do kooperacji), a gry możemy łatwo przenosić pomiędzy kolekcjami przeciągając je do odpowiedniego zbioru.

Nowa strona główna biblioteki oferować ma szybki dostęp do aktualizacji, niedawno uruchamianych gier, aktywności znajomych i kolekcji, które zastępują kategorie.

Wystartowała beta nowej biblioteki Steam

Lista nowości jest naprawdę spora i obejmuje m.in.:

  • AKTUALIZACJE - Gdy gry w twojej bibliotece otrzymują aktualizację lub rozpoczynają wydarzenie, dowiesz się o tym jako pierwszy. Kliknij na wydarzenie, by przeglądać wszystkie ostatnie wydarzenia dla tej gry.
  • OSTATNIE - Jeżeli chcesz dokończyć ostatnią rozgrywkę, to na tej półce znajdują się ostatnio uruchamiane lub niedawno kupione gry. Po prostu kliknij duży zielony przycisk, by wkroczyć prosto do akcji.
  • AKTYWNOŚĆ ZNAJOMYCH - Chcesz się udzielić towarzysko? Zobacz, co robili niedawno twoi znajomi i w które gry obecnie grają. Może nawet znajdziesz nowy tytuł, który cię zainteresuje.
  • NIESTANDARDOWE PÓŁKI - Dostosuj stronę główną swojej biblioteki w dowolny sposób. Dodaj niestandardową półkę... albo dziesięć – wybór należy do ciebie. Wyróżnij swoje ulubione kolekcje lub po prostu pochwal się wszystkimi swoimi grami.

Nie zabrakło też nowych narzędzi dla deweloperów, którzy otrzymali „większą niż kiedykolwiek kontrolę i elastyczność nad komunikacją z graczami w sklepie, na stronie społeczności, a od teraz także w bibliotece!”. Jeśli chcecie sprawdzić odświeżonego Steama w akcji, postępujcie zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Po uruchomieniu klienta Steam kliknijcie w lewym górnym rogu „Steam”, a następnie w menu wybierzcie „Ustawienia” („Preferencje” na komputerach Mac) lub kliknijcie tutaj.
  2. W zakładce „Konto” w części „Udział w testach beta” kliknijcie przycisk „Zmień...”.
  3. Z listy rozwijanej wybierzcie „Steam Beta Update” i kliknijcie „OK”.
  4. Wymagane będzie ponowne uruchomienie Steam. Kliknijcie przycisk „Zrestartuj”.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wystartowała beta nowej biblioteki Steam

 0