Wyświetlacz montowany w miejsce... wentylatora? Oto nowa propozycja Phanteks

Wyświetlacz montowany w miejsce... wentylatora? Oto nowa propozycja Phanteks

W ofercie firmy Phanteks pojawił się nowy dodatek, który może upiększyć zestaw komputerowy zwiększając jednocześnie jego funkcjonalność. Mowa o niewielkim wyświetlaczu, który można umieścić w obudowie peceta.

Specyfikacja

Phanteks oferuje teraz kolejny dodatek dla posiadaczy komputerów stacjonarnych. Do oferty firmy dodany został niewielkich rozmiarów wyświetlacz LCD. To 5,5-calowe rozwiązanie IPS z pokryciem przestrzeni barw sRGB na poziomie 99%. Mimo niewielkiej przekątnej, ekran oferuje rozdzielczość, której może pozazdrościć mu niejeden pełnowymiarowy monitor. To 2160 x 1440 pikseli. Dość standardowa jest za to częstotliwość odświeżania wynosząca klasyczne 60 Hz.

Mimo niewielkiej przekątnej, ekran oferuje rozdzielczość, której może pozazdrościć mu niejeden pełnowymiarowy monitor. To 2160 x 1440 pikseli.

Wyświetlacz

Maksymalna jasność omawianego wyświetlacza to natomiast 450 nitów. Całość została zamknięta w obudowie przypominającej starszej generacji tablet z dość grubymi ramkami. Warto tutaj wspomnieć, że dostępne są dwie opcje kolorystyczne - biała oraz czarna. W kwestii montażu Phanteks daje użytkownikom wiele możliwości.

Mnogość sposobów instalacji

Wyświetlacz można umieścić wewnątrz komputera stacjonarnego. I to na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wykorzystanie wbudowanych magnesów, dzięki czemu ekran może trzymać się wybranej metalowej ścianki obudowy. Kolejnym sposobem instalacji jest przytwierdzenie do miejsca, gdzie normalnie umieszczany jest wentylator 120 mm. To natomiast daje sporo możliwości, zwłaszcza w większych obudowach z górnej półki, gdzie nie brakuje tego rodzaju miejsc montażowych. Metody instalacji uzupełniają jeszcze dołączane nóżki, dzięki którym ekran można najzwyczajniej w świecie postawić.

Wysuwane nóżki

Skoro wiemy już, jak przytwierdzić ten gadżet warto byłoby jeszcze wspomnieć, jak go podłączyć. Tutaj rozwiązanie jest bardzo proste, bo wystarczą dołączane do zestawu przewody HDMI oraz zasilający SATA. Sam wyświetlacz jest natomiast Plug-and-Play. Trzeba przyznać, że to ciekawy dodatek, choć nie jedyny na rynku. Podobne gadżety oferowane są już od dawna, a Phanteks po prostu wprowadził swoją propozcyję. Firma wyceniła ten dodatek na 109,99 dolarów amerykańskich, czyli ok. 440 zł. Ekran nie jest jednak normalnie dostępny. Można go kupić jedynie w przedsprzedaży. Co sądzicie o tego rodzaju akcesoriach?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyświetlacz montowany w miejsce... wentylatora? Oto nowa propozycja Phanteks

 0