Wysyp szczegółów na temat nadchodzących nowych tabletów iPad Pro od Apple

Wysyp szczegółów na temat nadchodzących nowych tabletów iPad Pro od Apple

Kod źródłowy bety systemu operacyjnego iOS 12.1 ujawnił, że Apple szykuje się do zapowiedzi nowych modeli tabletów iPad Pro. Teraz zaś źródła zbliżone do sprawy potwierdziły portalowi 9to5Mac wiele szczegółów na temat tych urządzeń, których premiera spodziewana jest jeszcze w tym miesiącu. Nowe iPady Pro przynieść mogą istotne zmiany względem poprzedników, które nie będą ograniczać się jedynie do typowego odświeżenia ich specyfikacji, jak to często bywało w przeszłości. Ich nazwy kodowe to iPad8,1, iPad8,2, iPad8,5 i iPad8,6 dla modeli obsługujących jedynie Wi-Fi oraz iPad8,3, iPad8,4, iPad8,7 i iPad8,8 dla wariantów wyposażonych w modem LTE. Oznacza to, że otrzymamy dwa rozmiary tabletów, każdy dostępny w dwóch wersjach, Wi-Fi i łączności komórkowej (te mogą różnić się dostępną pojemnością na dane).

Nowe tablety iPad Pro od Apple otrzymać mają Face ID, port USB typu C, nowy rysik i wyświetlacz edge-to-edge.

Urządzenia otrzymać mają wyświetlacze edge-to-edge, czyli rozciągnięte niemal od krawędzi do krawędzi, co oznacza także zrezygnowanie z przycisku Home z czytnikiem linii papilarnych, tak jak miało tu miejsce w przypadku iPhone’ów. Ramka ma jednak pomieścić sensor Face ID, więc otrzymamy zaawansowany system rozpoznawania twarzy. Sensor ten obsługiwany będzie zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej i będzie to praktycznie ta sama jego wersja, jaka trafiła do tegorocznych iPhone’ów. Bardzo podobna ma być również jego konfiguracja, z tą różnicą, że potrzebny będzie dodatkowy krok na skanowanie twarzy w trybie portretowym. Nie wiadomo, czy wymusiło to na Apple zastosowanie jakiegoś dodatkowe hardware’u, czy może wszystko udało się załatwić za pomocą oprogramowania.  

Nowe iPady Pro wyposażone mają być również w porty USB typu C, dzięki czemu możliwa będzie obsługa zewnętrznych wyświetlaczy 4K z HDR. W ustawieniach znajdziemy zaś szereg dedykowanych im opcji, w tym pozwalających kontrolować rozdzielczość, jasność itp. Tablety doczekają się też nowego rysika Apple Pencil, ale jak na razie wiemy jedynie, iż ten będzie różnił się od poprzedniego modelu funkcją zbliżeniowego parowania (jak w słuchawkach AirPods) i nie będzie już wymagał podłączenia do portu urządzenia. Tym samym łatwiej będzie się przełączać pomiędzy różnymi iPadami przy wykorzystaniu jednego piórka. Warto też wspomnieć o nowym magnetycznym złączu, umieszczonym na tylnym panelu, które pozwoli na współpracę dodatkowymi akcesoriami. Na razie to wszystko co wiemy na temat nadchodzących urządzeń, ale spodziewać możemy się dodatkowych niespodzianek ze strony Apple. Wszystkiego dowiemy się już wkrótce, ponieważ oficjalna zapowiedź tabletów nastąpić ma jeszcze w październiku.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wysyp szczegółów na temat nadchodzących nowych tabletów iPad Pro od Apple

 0