Wysyp urządzeń Surface od Microsoftu. Zobaczcie nowe laptopy i tablet

Wysyp urządzeń Surface od Microsoftu. Zobaczcie nowe laptopy i tablet

Wczorajsza konferencja Microsoftu, choć zdawała się koncentrować na sztucznej inteligencji, przyniosła także zapowiedzi nowych urządzeń z rodziny Surface i trzeba przyznać, że te wyglądają interesująco.

Surface Laptop Go 3

Gigant z Redmond zaprezentował Surface Laptop Go 3, czyli 12,4-calowy notebook z ekranem dotykowym, zaprojektowany z myślą o mobilnych użytkownikach. Sprzęt waży zaledwie 1,13 kg i jest wyposażony w procesor Intel Core i5 12. generacji. 

Wczorajsza konferencja Microsoftu przyniosła zapowiedzi nowych urządzeń z rodziny Surface i trzeba przyznać, że te wyglądają interesująco.

Trudno wytłumaczyć, czemu producent sięgnął po CPU poprzedniej generacji, ale zapewne chciał w ten sposób obniżyć koszty. Mimo wszystko Microsoft chwali się, że nowy model jest o 88 procent szybszy niż oryginalny Surface Laptop Go sprzed trzech lat. Szkoda jednak, że nie zdecydowano się na porównanie z bezpośrednim poprzednikiem. 

Surface Laptop Go 3
 

Na pokładzie znajdziemy też czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk Power, baterię, która pozwolić ma na 15 godzin nieprzerwanego użytkowania oraz porty USB typu C, USB typu C oraz gniazdo słuchawkowe minijack. 

Surface Laptop Go 3 będzie dostępny w czterech kolorach — Platinum, Sage, Sandstone i Ice Blue — w cenie zaczynającej się od 799 dolarów. Komputer będzie można kupić już 3 października. 

Surface Laptop Studio 2

Surface Laptop Studio 2 to produkt z wyższej półki. Microsoft twierdzi, że jest to najpotężniejszy Surface, jaki do tej pory zbudował, co zawsze nas śmieszy, bo trudno oczekiwać, żeby nowa generacja była słabsza od poprzedniej. Tak czy inaczej, pod maską kryją się procesor Core i7 H 13. generacji oraz karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060. Możemy także zdecydować się na konfigurację z 2 TB dyskiem i 64 GB RAM.

Surface Laptop Studio 2 ma 14,4-calowy wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Tym razem ekran może pochylić się do przodu. Producent zastosował też intrygujący gładzik, który najwyraźniej obsługuje niektóre funkcje myszy Adaptive Mouse od Microsoftu, a także gniazdo na kartę microSD.

Surface Laptop Studio 2
 

Warto zauważyć, że Surface Laptop Studio 2 ma procesor neuronowy, który może napędzać efekty AI. Microsoft twierdzi, że jest to pierwszy procesor Intel NPU w laptopie z systemem Windows. Poza tym w zestawie znajdziemy rysik Surface Slim Pen 2.

Surface Laptop Studio 2 również będzie dostępny w sprzedaży od 3 października. Jego cena zaczyna się od 1999 dolarów. 

Surface Go 4

Oprócz Surface Laptop Studio 2 i Surface Laptop Go 3, Microsoft ogłosił Surface Go czwartej generacji, najmniejszy tablet z systemem Windows 11. W przeciwieństwie do swojego większego rodzeństwa, Surface Pro 9 i 9 5G, Surface Go 4 ma 10,5-calowy wyświetlacz, mniej wydajny procesor i znacznie przystępniejszą cenę.

Surface Go 4
 

Microsoft wyposażył Surface Go 4 w procesor Intel N200, dzięki czemu ten niewielki tablet ma aż 4,5x więcej mocy niż oryginalny Surface Go z 2018 roku. CPU jest też bardziej efektywne, co pozwala pracować urządzeniu nawet 12,5 godziny na jednym ładowaniu.

Chociaż Surface Go 4 nie jest wyposażony w dedykowaną jednostkę NPU, tak jak Surface Laptop Studio 2, nadal obsługuje niektóre funkcje systemu Windows 11 oparte na sztucznej inteligencji, takie jak „Voice Clarity” w celu usprawnienia wideokonferencji.

Surface Go 4
 

Wszystkie warianty Surface Go 4 będą dostępne z 8 GB pamięci RAM LPDDR5, co stanowi zauważalną poprawę w porównaniu do Surface Go poprzedniej generacji i jego mizernych 4 GB pamięci RAM w podstawowej konfiguracji. Microsoft porzucił także powolną pamięć eMMC na rzecz szybszego wariantu UFS z opcjami pojemności: 64 GB, 128 GB i 256 GB.

Nowy budżetowy tablet Microsoftu z systemem Windows jest wizualnie podobny do swojego poprzednika, ale firma przerobiła elementy wewnętrzne tabletu, aby umożliwić wymianę prawie każdego możliwego komponentu. 

Surface Go 4 będzie dostępny w październiku, a wariant Surface Go 4 z 8 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci UFS kosztuje 579 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wysyp urządzeń Surface od Microsoftu. Zobaczcie nowe laptopy i tablet

 0