Wyszukiwarka Google bez wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer 11

Wyszukiwarka Google bez wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer 11

Internet Explorer to przeglądarka kultowa, ale odchodząca do lamusa i ustępująca miejsca Microsoft Edge. Kolejny krok w jej uśmierceniu podjął Google, który z początkiem października zakończył wsparcie swojej wyszukiwarki dla tej przeglądarki internetowej.

Począwszy od 1 października 2021 roku wyszukiwarka Google nie wspiera już przeglądarki Internet Explorer 11, chociaż producent nie zamierza przynajmniej na razie całkowicie zablokować użytkownikom możliwości korzystania z narzędzia. W takiej sytuacji zobaczymy ograniczoną, podstawową wersję wyszukiwarki, która nie jest tak zaawansowana, jak normalna. Ogranicza to opcje korzystania ze wspomnianego rozwiązania i trochę cofa nas w przeszłość. Jeśli więc ktoś używa Internet Explorera 11, to być może powinien rozważyć zmianę przeglądarki? W przypadku gdy nie chcemy używać Google Chrome, alternatywą zawsze pozostaje Microsoft Edge lub konkurencyjne oprogramowanie.

Google zakończył wsparcie swojej wyszukiwarki dla Internet Explorer 11.

Wprawdzie Google Chrome pozostaje zdecydowanym liderem rynku i według danych NetMarketShare we wrześniu kontrolował 72,54% rynku, a Microsoft Edge poszerza pomału bazę aktywnych odbiorców, to IE zdołał zatrzymać przy sobie użytkowników. W ubiegłym miesiącu posiadał on 2,63% udziałów, co jak na przeglądarkę przez niektórych uważaną za martwą robi wrażenie. Zdołała ona wyprzedzić Operę mającą 1,18% udziałów.

Microsoft kilka miesięcy temu zdradził, kiedy uśmierci starszą przeglądarkę. Usunięcie IE 11 z większości edycji Windowsa 10 nastąpi 15 czerwca 2022 roku, natomiast w Windowsie 11 mającym premierę 5 października 2021 roku zwyczajnie go nie ma. Pracownik giganta z Redmond, Aleks Lopez zapewnił, iż twórcy aplikacji dedykowanych IE nie muszą martwić się brakiem wsparcia, jeśli pojawią się jakieś błędy, wówczas firma nadal będzie świadczyć pomoc w ich eliminacji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyszukiwarka Google bez wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer 11

 0