Wyszukiwarka Google ma otrzymać płatne funkcje bazujące na sztucznej inteligencji

Wyszukiwarka Google ma otrzymać płatne funkcje bazujące na sztucznej inteligencji

Wyszukiwarka Google to narzędzie, z którego korzysta większość Internautów. Jest to darmowe rozwiązanie, aczkolwiek niewykluczone, iż Google zaoferuje funkcje, które będą płatne.

Wiele osób, by pozyskać informacje z sieci korzysta wyłącznie z wyszukiwarki Google. Nic dziwnego, ponieważ to pod wieloma względami bardzo dobre narzędzie i co istotne darmowe. Pojawiła się jednak informacja jakoby Google planowało wprowadzić płatne funkcje, bazujące na sztucznej inteligencji. Źródła zaznajomione z projektem twierdzą, że będą to zaawansowane funkcje wyszukiwania wchodzące w skład obecnych usług subskrypcyjnych firmy takich jak Gemini Advanced i Google One.

Wyszukiwarka Google ma zaoferować płatne, zaawansowane funkcje wyszukiwana bazujące na sztucznej inteligencji.

Wyszukiwarka Google ma otrzymać płatne funkcje bazujące na sztucznej inteligencji

Mimo iż użytkownik ma zapłacić za taką opcję, to nie ominą go reklamy, co jest zazwyczaj niespotykane w usługach premium. Google chce więc przy okazji zarobić na wyświetlaniu treści reklamowych. Oczywiście sama wyszukiwarka Google pozostanie darmowa, a płatny dostęp do zaawansowanych funkcji będzie jedynie opcjonalny.

Ciężko ocenić, jak oferta premium zostanie odebrana przez Internautów, ale patrząc na obecne trendy nie będzie nic złego w tym, iż Google zaoferuje płatne funkcje w swojej wyszukiwarce. W końcu zainwestował dużo pieniędzy w sztuczną inteligencję.

Nie ma konkretnego terminu wdrożenia funkcji premium dla wyszukiwarki Google. Firma ma już jednak prowadzić zaawansowane prace nad tym rozwiązaniem, a pierwsze szczegóły mogą pojawić się na I/O 2024.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyszukiwarka Google ma otrzymać płatne funkcje bazujące na sztucznej inteligencji

 0