Wznowiono prace nad The Walking Dead: The Final Season

Wznowiono prace nad The Walking Dead: The Final Season

Kilka miesięcy temu świat obiegła bardzo smutna wiadomość, mianowicie Telltale Games, czyli autorzy wielu popularnych przygodówek takich jak The Walking Dead zakończyli swoją działalność. Niestety zamknięcie studia nastąpiło w momencie prac nad ostatnim sezonem The Walking Dead, przez co fajni godzili się powoli z myślą, że nie otrzymają finału przygód bohaterów wspomnianej przygodówki o zombie. Szczęśliwie całkiem niedawno pojawiły się informacje o znalezieniu ekipy gotowej dokończyć ostatni sezon, z kolei teraz już możemy z całą odpowiedzialnością potwierdzić — The Walking Dead: The Final Season powstaje. Od teraz za dokończenie dwóch epizodów odpowiada Skybound, które potwierdziło podpisanie stosownych umów z mającym prawa do serii Telltale Games. Warto podkreślić, że prawdopodobnie do projektu zaproszono też kilku członków starej załogi co pozwala sądzić, że otrzymamy wysoko jakościowo grę.

Skybound poinformowało o wznowieniu prac nad ostatnimi epizodami The Walking Dead: The Final Season.

Co ciekawe niedawno tytuły Telltale Games wliczając w to serię The Walking Dead wycofano z oficjalnej dystrybucji. Oczywiście z racji dokończenia epizodu trzeciego i czwartego przynajmniej finalny sezon powróci do sprzedaży raz jeszcze, aczkolwiek deweloper poinformował o nowym modelu dystrybucji (istnieje więc mało realna opcja, że gra ominie platformę Steam, aczkolwiek byłby to strzał w stopę dla wydawcy). Przy okazji podkreślono, iż osoby, które zakupiły cały sezon nie zostaną zmuszone do dopłacania pieniędzy. Kiedy ukażą się ostatnie odcinki? Tego nie wiemy, ale oczywiście autorzy poinformują nas o dacie w odpowiednim momencie. Pamiętajmy, że nie wiemy, na jakim dokładnie stadium zaawansowania są prace i ile jeszcze brakuje do ich zakończenia.

Przejęcie projektu przez Skybound to bez wątpienia dobra wiadomość dla fanów, ponieważ nie tylko otrzymają oni zwieńczenie perypetii jednej z bardziej lubianych wirtualnych bohaterek minionych lat Clementine, ale przy okazji przyjście nowej ekipy gwarantuje inne, być może ciekawsze spojrzenie na całą produkcję. Kto wie, bo chociaż nie są to szczególnie doświadczeni w branży deweloperzy to wiele elementów The Walking Dead: The Final Season mogą stworzyć lepiej niż planowali to ich pierwotni pomysłodawcy? Tak czy inaczej dobrze, że ktoś zdecydował się wyciągnąć pomocną dłoń do Telltale Games podobnie jak do byłych pracowników firmy, którzy znaleźli się na bruku. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wznowiono prace nad The Walking Dead: The Final Season

 0