X (Twitter) zdobył licencję na płatności i handel kryptowalutami

X (Twitter) zdobył licencję na płatności i handel kryptowalutami

Platforma mediów społecznościowych X, należąca do Elona Muska, otrzymała oficjalną licencję na prowadzenie płatności i handlu kryptowalutami w Stanach Zjednoczonych.

Serwis informacyjny "The Crypto Times" przytoczył dane z NMLS jako źródło tych nowych doniesień, podając, że uzyskana licencja nosi nazwę "Rhode Island Currency Transmitter License". Licencja ta, przyznana 28 sierpnia, upoważnia platformę X do świadczenia usług związanych z wirtualnymi aktywami oraz umożliwia użytkownikom wymianę kryptowalut na tej popularnej platformie.

To nie pierwszy raz, kiedy Elon Musk próbuje swoich sił z kryptowalutami.

twitter x

Elon Musk już wcześniej interesował się kryptowalutami. W kwietniu 2023 roku, platforma społecznościowa Twitter, obecnie znana jako X, wprowadziła nową funkcję pozwalającą użytkownikom na zakup akcji, kryptowalut i innych aktywów finansowych bezpośrednio przez w aplikacji. To zdecydowane posunięcie stanowiło jedną z pierwszych większych zmian wprowadzonych pod kierownictwem Muska, który niedawno przejął kontrolę nad tą platformą mediów społecznościowych.

Nowa opcja zakupów była możliwa dzięki współpracy z firmą eToro, liderem w handlu społecznościowym, która umożliwia klientom nabywanie i sprzedaż różnorodnych aktywów finansowych, w tym akcji, kryptowalut i funduszy indeksowych. Funkcjonalność była rozszerzeniem już istniejącej cechy Twittera, znaną jako "cashtags", która pozwalała użytkownikom śledzić aktualne dane handlowe dotyczące funduszy indeksowych i wybranych firm. "Cashtags" korzystał z interfejsu programowania aplikacji (API) dostarczanego przez TradingView, platformę wykresów dla inwestorów i traderów. Dzięki partnerstwu z eToro, funkcja cashtagów została rozbudowana, aby obsługiwać większą liczbę aktywów i instrumentów finansowych. Efektem wspólnej umowy był dodatkowy przycisk na platformie TradingView z napisem "View on eToro", który kierował użytkowników na stronę internetową firmy eToro, umożliwiając im dokonywanie transakcji.

Nowa uzyskana licencja znacząco poszerzy ofertę kryptowalut dostępnych na platformie X. Statystyki wskazują, że społeczność finansowa Twittera, nazywana także "Fintwit", generowała średnio 4,7 miliona wyszukiwań związanych z cashtagami każdego dnia tylko w 2023 roku.

Elon Musk wyraża swoje mocne poparcie dla jednej z głównych rywalizujących kryptowalut, Dogecoina, który jest często nazywany "memecoinem". W przeszłości Musk zauważył, że Dogecoin ma lepszą "całkowitą przepustowość transakcyjną" w porównaniu z Bitcoinem. Nawet w trudnych chwilach, jak w sierpniu 2022 roku, pozostał wierny tej kryptowalucie. Firmy związane z Muskiem, takie jak Tesla i SpaceX, kontynuowały akceptowanie kryptowalut, w tym Dogecoina, jako opcji płatności za swoje usługi, mimo wahań w wartości tych aktywów.

Historia wsparcia dla aktywów cyfrowych przez Twitter jest długa i sięga czasów przed przejęciem platformy przez Muska. Już we wrześniu 2021 roku Twitter ogłosił, że użytkownicy będą mogli dawać napiwki w Bitcoinach, a także badano sposoby weryfikacji zasobów cyfrowych przy użyciu technologii blockchain, w tym tokenów niewymienialnych (NFT).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: X (Twitter) zdobył licencję na płatności i handel kryptowalutami

 0