X wprowadzi dla nowych użytkowników opłatę za polubienia, publikowanie postów, odpowiadanie...

X wprowadzi dla nowych użytkowników opłatę za polubienia, publikowanie postów, odpowiadanie...

Po zeszłorocznych testach, platforma Twitter X planuje wprowadzić roczną opłatę dla nowych użytkowników. Płatność będzie obejmować funkcje takie jak polubienia, publikowanie postów, zakładki oraz możliwość odpowiadania na wpisy. Użytkownicy nieopłacający będą mieli dostęp jedynie do przeglądania treści i obserwowania innych kont.

Elon Musk, właściciel platformy Twitter X, potwierdził wprowadzenie tej zmiany w odpowiedzi na pytania dotyczące opłat. Musk argumentuje, że niewielka opłata za korzystanie z zaawansowanych funkcji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa platformy poprzez ograniczenie działalności botów. Musk podkreślił, że obecne technologie sztucznej inteligencji oraz trolle łatwo przechodzą testy weryfikacyjne mające na celu identyfikację botów. Wprowadzenie opłaty ma być więc próbą zminimalizowania wpływu tych niepożądanych aktywności na platformie Twitter X.

Elon Musk wprowadza roczną opłatę dla nowych kont na X. Choć ograniczy to napływ botów, może również zniechęcić nowych użytkowników. Bez opłaty nie będzie można odpowiadać, dodawać polubień ani zakładek przez 3 miesiące od rejestracji.

Wcześniej, w październiku ubiegłego roku, Twitter X wprowadził program "Not a bot" w Nowej Zelandii i na Filipinach, który pobierał roczną opłatę 1 dolara od niezweryfikowanych nowych użytkowników. Działania "tylko do odczytu", takie jak czytanie postów czy obserwowanie innych, pozostawały bezpłatne.

Musk podkreślił, że wprowadzenie opłaty ma na celu zwalczanie problemu botów, który według niego stanowi poważne zagrożenie dla platformy. Wcześniejsze oszacowania wskazywały, że nawet 20% użytkowników mogło być fałszywymi kontami, podczas gdy firma twierdziła, że odsetek ten wynosi tylko 5%.

W odpowiedzi na problem botów, Twitter X ogłosił niedawno kampanię mającą na celu identyfikację i eliminację kont spamowych. Musk zapewnił, że podejmowane działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa platformy i eliminację botów, co może wpłynąć na liczbę obserwujących użytkowników.

Musk i X podkreślają, że opłata ma służyć wyłącznie walce z botami w serwisie, ale przychody firmy z reklam spadły z 4,46 miliarda dolarów w 2021 roku, rok przed przejęciem władzy przez Muska, do prawie 3 miliardów dolarów w 2023 roku. Nowa polityka Twittera nie podoba się niektórym reklamodawcom.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: X wprowadzi dla nowych użytkowników opłatę za polubienia, publikowanie postów, odpowiadanie...

 0