Xbox All Access. Microsoft potwierdził konsole i gry w ramach abonamentu

Xbox All Access. Microsoft potwierdził konsole i gry w ramach abonamentu

Gdy w ubiegłym tygodniu media wspominały o Xbox One oferowanym w ramach abonamentu, większość osób traktowała to jako zwykły żart bądź oderwaną od rzeczywistości plotkę, jednak teraz wspomniana fikcja stała się jak najbardziej prawdziwa. Microsoft potwierdził bowiem nową usługę zwaną Xbox All Access, w ramach której płacąc miesięczny abonament otrzymujemy konsolę oraz aktywne subskrypcje Xbox Live Gold i Xbox Game Pass. Cena abonamentu jest zależna od wersji urządzenia, jaką wybierzemy, w tym przypadku dostępny jest Xbox One S lub Xbox One X. Pierwsza opcja nakłada na nas koszta w wysokości 22 dolarów miesięcznie, a druga 35 dolarów, przy podpisanej 24-miesięcznej umowie. Całość funkcjonuje więc praktycznie na identycznej zasadzie co przy wykupieniu abonamentu w zestawie z telefonem u operatora komórkowego.

Xbox All Access to usługa, która zapewnia konsolę wraz z aktywnymi subskrypcjami Xbox Live Gold i Xbox Game Pass w ramach miesięcznego abonamentu.

Xbox All Access. Microsoft ujawnił usługę konsol i gier w ramach abonamentu

Reasumując, przez określony w umowie czas spłacamy konsolę należącą do nas. Dostępna jest także opcja wcześniejszego zerwania kontraktu, wówczas zapłacimy jedynie pozostałą część pieniędzy za Xboxa. Microsoft podkreśla, że w praktyce taki zestaw przez dwa lata jest równie opłacalny jak gdybyśmy nabyli go na własną rękę dodatkowo wykupując do niego Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass. No dobrze, ale gdzie znajdziemy prawdziwy haczyk? Właściwie jedynym jest uwiązanie do firmy przez 24 miesiące. Oferta została ograniczona czasowo i aktualnie nie jest dostępna w Polsce. Niestety nie wiemy, czy rodzimy oddział Microsoftu zdecyduje się na wprowadzenie takowej propozycji, ale byłby to całkiem interesujący krok zważywszy na proponowane przez amerykańską korporację stawki.

Należy przyznać, że Microsoft opracował dość ciekawy, a zarazem konkretny dla siebie plan przyciągnięcia uwagi większej ilości osób, które pozwolą  na wygenerowanie Amerykanom jeszcze lepszych przychodów. Ogółem płacąc około 80-128 złotych (zależnie od wybranego wariantu abonamentu) otrzymujemy dostęp do dość bogatej bazy około 100 gier w ramach Xbox Game Pass oraz samego sprzętu. Nowa propozycja wydaje się jak najbardziej opłacalna, aczkolwiek ostateczna ocena w tym zakresie należy oczywiście do każdego z osobna. Poza tym Xbox All Access może pokazywać też przyszłość branży wirtualnej rozgrywki, o której mówi się coraz głośniej, czyli opartej na urządzeniach i produktach dostępnych w ramach regularnego abonamentu. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox All Access. Microsoft potwierdził konsole i gry w ramach abonamentu

 0