Xbox bez ekskluzywów? Microsoft podobno chce wypuścić Starfielda i Indiana Jones na PlayStation

Xbox bez ekskluzywów? Microsoft podobno chce wypuścić Starfielda i Indiana Jones na PlayStation

Pod koniec 2023 roku zaczęły krążyć pogłoski o planach Microsoftu dotyczących wyłączności na konsole w przypadku niektórych jego własnych gier. Według doniesień tytuły takie jak Sea of ​​Thieves i Hi-Fi Rush były już w przygotowywane na konsole PlayStation. Nowe przecieki wskazują, że firma rozważa w przyszłości wieloplatformowe podejście do gier przygotowywanych przez zespoły Xbox i Bethesda.

Według ustaleń XboxEra, które powołuje się na swoje anonimowe źródła w Microsofcie, najnowsza i z pewnością największa gra Xbox, Starfield, pojawi się na PlayStation 5. Opracowana przez Bethesda Game Studios gra RPG science-fiction została wydana na konsole Xbox Series X|S i PC 6 września 2023 r. Gra została uznana za największą produkcję Bethesdy w historii i zagrało ją 10 milionów graczy w zaledwie dwa tygodnie, ale przyjęcie tego tytułu było mieszane, a w gruncie rzeczy można uznać go za rozczarowanie. 

Nowe przecieki wskazują, że Microsoft rozważa w przyszłości wieloplatformowe podejście do gier przygotowywanych przez zespoły Xbox i Bethesda.

Z doniesień wynika, że ​​port Starfield na PlayStation 5 pojawi się jakiś czas po premierze pierwszego rozszerzenia do gry. Dodatek fabularny zatytułowany Shattered Space nie ma jeszcze daty premiery, ale jego debiut planowany jest jeszcze w tym roku. XboxEra podaje, że ​​Microsoft już zaopatrzył się w devkity PlayStation 5, które pomogą w procesie przenoszenia tego RPG na sprzęt Sony.

Podobno jednak nie wszyscy w kierownictwie Microsoftu są zadowoleni z decyzji o rezygnacji z wyłączności konsoli Xbox. Ostatecznie jednak zdecydowano się na wykorzystanie ogromnej bazy graczy Sony PlayStation. Co więcej, z przecieku wynika, że ​​premiera Hi-Fi Rush na PlayStation 5 jest obecnie planowana na pierwszy kwartał 2024 roku.

Oprócz tego The Verge opublikowało swój artykuł, w którym twierdzi, że Indiana Jones and the Great Circle może być kolejną grą, która otrzyma port na PlayStation 5. Według źródeł, tworzona przez MachineGames trzecioosobowa gra przygodowa jest obecnie rozważana przez Bethesdę na konsole Sony, ale na razie potwierdzono jedynie wersje na konsole Xbox i komputery PC.

Jeśli gra rzeczywiście pojawi się na PlayStation, z doniesień wynika, że premiera na tej platformie będzie opóźniona o miesiące, co zapewni graczom Xbox przynajmniej czasową wyłączność na ich sprzęcie. Oba artykuły stwierdzają, że rozważa się możliwość przejścia na strategię wieloplatformową także innych gier z bogatej oferty konsoli Xbox.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox bez ekskluzywów? Microsoft podobno chce wypuścić Starfielda i Indiana Jones na PlayStation

 0