Xbox Cloud Gaming - Microsoft startuje z testami usługi grania w chmurze na PC oraz iOS

Xbox Cloud Gaming - Microsoft startuje z testami usługi grania w chmurze na PC oraz iOS

Granie w chmurze oferują NVIDIA, Google, a także Microsoft. Ten ostatni udostępnia swoją usługę na Androidzie, ale teraz trafi ona również na komputery z systemem Windows 10 oraz urządzenia Apple z iOS. Xbox Cloud Gaming w formie bety kompatybilnej z przeglądarkami Edge, Chrome i Safari wystartuje już jutro, z kolei dostęp do niej otrzymają wybrani użytkownicy mający aktywną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate. Od 20 kwietnia przedsiębiorstwo rozpocznie wysyłanie zaproszeń do testowej wersji co oznacza, że nie skorzysta z niego każdy posiadacz Xbox Live. Warto jednak zaglądać na skrzynkę pocztową a nuż komuś się poszczęści i będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu? Do grania należy przygotować kompatybilny kontroler - obsługiwany jest dowolny sprzęt kompatybilny z Bluetooth i USB, zgodny z Direct Input oraz xInput.

Beta Xbox Cloud Gaming wystartuje 20 kwietnia na PC z systemem Windows 10 oraz urządzeniach Apple z iOS.

Na start bety dostaniemy przeszło 100 gier, które uruchomimy na wspomnianych wyżej przeglądarkach internetowych. Dotychczas platformę Microsoftu sprawdzić mogli posiadacze smartfonów czy tabletów dzięki czemu zagrać można dosłownie w każdym miejscu na świecie. Do tego konieczny jest Android w wersji 6.0 lub nowszej, Bluetooth w wersji 4.0+, jak również połączenie z internetem o prędkości 10 Mb/s. Granie w chmurze w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate jest możliwe w 22 krajach Ameryki Północnej i Europy oraz w Korei Południowej. Jeśli interesujecie się graniem w chmurze ciekawą alternatywą wydaje się np. GeForce Now, który jakiś czas temu wprowadził nowy model abonamentu - GeForce Now Priority.

GeForce Now Priority, zapewnia te same korzyści, co Founders. Obejmują one priorytetowy dostęp do serwerów, wydłużony czas trwania sesji oraz ray tracing w obsługiwanych grach. Miesięczny abonament wynosi 49 zł, a nową opcję rocznego członkostwa wyceniono na 490 zł. Oprócz tego mamy jeszcze Google Stadia, którą da się przetestować w ramach darmowego miesięcznego okresu próbnego. Później koszt ten wynosi 39 złotych pobieranych co 30 dni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Cloud Gaming - Microsoft startuje z testami usługi grania w chmurze na PC oraz iOS

 0