Xbox Console Streaming udostępnione w Polsce

Xbox Console Streaming udostępnione w Polsce

Minął przeszło rok od zapowiedzi przez Microsoft gamingowego serwisu streamingowego znanego jako Project xCloud. Zanim przejdziemy jednak dalej, warto wytłumaczyć, że xCloud posiada dwie zasadniczo różniące się formy. Jedna pozwala na streamowanie gier z chmury i ta udostępniona została w październiku w formie publicznych testów (niestety nie w naszym kraju). Druga z kolei umożliwia streamowanie gier z naszej domowej konsoli, która robi za serwer. Xbox Console Streaming, bo tak nazywa się ta technologia, także udostępnione zostało w październiku dla użytkowników programu Insider, ale jedynie tych w USA i Wielkiej Brytanii. Teraz gigant z Redmond zapowiedział, że Xbox Console Streaming będzie dostępne na wszystkich rynkach, gdzie obecna jest konsola Xbox One, ale wciąż w wersji Preview.  

Gigant z Redmond zdradził, że Xbox Console Streaming jest dostępne na wszystkich rynkach, gdzie obecna jest konsola Xbox One, ale wciąż w wersji Preview.  

   

Tym samym, możemy już wypróbować Xbox Console Streaming w Polsce, ale do tego celu musimy być zapisani do programu Xbox Insider. Poza tym potrzeba także smartfona z systemem operacyjnym Android 6.0 lub nowszym i wsparciem dla Bluetooth 4.0, a nie obejdzie się także bez kontrolera Bluetooth (nie wszystkie pady Xbox One wspierają tę łączność, ponieważ pierwsze modele takiej nie obsługiwały). Poza tym, Microsoft rekomenduje korzystanie z uchwytu na telefon, który mocowany jest na kontrolerze. Warto się również upewnić, że posiadamy łącze internetowe o prędkości przynajmniej 4,75 Mb/s, aczkolwiek rekomendowane jest tu przynajmniej 9 Mb/s. Jeśli spełniamy te warunki, to wystarczy pobrać stosowaną aplikację (Xbox Game Streaming) ze sklepu Google Play.      

Umożliwi nam to rozgrywkę we wszystkie gry dostępne dla konsoli Xbox One, oprócz tytułów dostępnych w ramach wstecznej kompatybilności i jak na razie nie wiadomo, kiedy usługa pozwoli na streaming tych starszych produkcji. Jest to niewątpliwie ciekawa opcja dla osób, które nie chcą być uwiązane do siedzenia przed telewizorem podczas grania i oczekują większej mobilności, w stylu Nintendo Switch, jednak konieczność bycia w jednej sieci Wi-Fi z Xbox One ograniczy nas praktycznie do zabawy w mieszkaniu/domu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Console Streaming udostępnione w Polsce

 0