Xbox Developer_Direct. Wiemy, kiedy odbędzie się prezentacja gier Microsotu (akt.)

Xbox Developer_Direct. Wiemy, kiedy odbędzie się prezentacja gier Microsotu (akt.)

Microsoft szykuje nowe wydarzenie, podczas którego pokaże nowości zmierzające na konsole Xbox i komputery z systemem Windows, a także PC/Xbox Game Passa. Wiemy, że event odbędzie się w styczniu.

Jez Corden, dziennikarz serwisu Windows Central ujawnił nowe informacje o pokazie pierwotnie zaplanowanym na grudzień, który Microsoft musiał ostatecznie przełożyć. Dowiedzieliśmy się, że 25 stycznia o godzinie 21:00 czasu polskiego obędzie się Xbox Developer_Direct. Jest to nowe i bardziej kameralne wydarzenie przedsiębiorstwa, nastawione na prezentację gier, ale bez większego ciśnienia. Nie mamy do czynienia z czymś na miarę E3, lecz to nie znaczy, że nie zobaczymy interesujących gier, liczymy na przedstawienie już zapowiedzianych projektów, jak również tych, których nie mieliśmy okazji oglądać.

25 stycznia o godzinie 21:00 czasu polskiego obędzie się Xbox Developer_Direct, na którym zostaną zaprezentowane gry zmierzające na konsole Xbox.

Organizatorzy skupią się jednak głównie na Redfall, Minecraft Legends, Forza Motorsport oraz tytuły od ZeniMax Online Studios. Program poprowadzą wspólnie Xbox i Bethesda. Microsoft był krytykowany w ostatnich latach za stosunkowo przeciętną ekskluzywną ofertę dla Xboxa. W 2023 roku mamy otrzymać Redfall czy Starfield, o którym mówi się, że jest największym projektem Bethesdy i skalą przebija Skyrima oraz Fallouta. Gra zbiera pozytywne oceny testerów, ale nie wiemy, czy nie będzie to przereklamowana propozycja.

Xbox Developer_Direct jest nowym formatem w historii marki, który przypomina pokazy Nintendo Direct. Zapewne na takie wydarzenie liczyli niektórzy fani Xboxa dlatego fajnie, gdyby producent organizował go częściej. Jeżeli Microsoft chce rzucić wyzwanie konkurencji, musi zaoferować solidny zestaw gier na wyłączność. W 2021 roku sprzedaż Xboxów nie mogła zadowolić amerykańskiej firmy, którą wyprzedził Nintendo z konsolą Switch. Microsoft sprzedał 8,97 miliona sztuk a Nintendo aż 23,67 mln urządzeń z serii Switch.

Aktualizacja 11.01.2023

Microsoft potwierdził, że wydarzenie Xbox Developer_Direct odbędzie się 25 stycznia o godzinie 21:00 czasu polskiego i będzie prowadzone po polsku z napisami na platformach Twitch.tv oraz YouTube. Firma zaprezentuje gry Forza Motorsport, The Elder Scrolls Online, Redfall, Minecraft Legends. Są to potwierdzone tytuły, ale nie wszystkie i należy oczekiwać "niespodzianek". Jakich? Tego dowiemy się 25 stycznia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Developer_Direct. Wiemy, kiedy odbędzie się prezentacja gier Microsotu (akt.)

 0