Xbox Elite Wireless Controller 2 - druga generacja elitarnego kontrolera

Xbox Elite Wireless Controller 2 - druga generacja elitarnego kontrolera

Xbox Elite Controller, pomimo swojej bardzo wysokiej ceny, cieszył się dużą popularnością wśród graczy i od dłuższego czasu wyczekujemy jego drugiej generacji. Ta pierwotnie spodziewana była już przed rokiem, ale Microsoft dopiero teraz zdecydował się na przedstawienie drugiej edycji swojego profesjonalnego pada, czyli Xbox Elite Wireless Controller Series 2. Ten stanowić ma ewolucję swojego poprzednika, poprawiając m.in. precyzję, czas pracy na baterii czy wytrzymałość kontrolera. Cena wciąż pozostaje jednak bardzo wysoka, choć zapewne tak jak ostatnio nie będzie brakowało graczy, którzy zdecydują się na zakup. Szczególnie jeśli Microsoft potwierdzi wprost, że pad będzie kompatybilny z kolejnym Xboxem, znanym pod nazwą kodową Project Scarlett.

Microsoft na E3 2019 zdecydował się na przedstawienie drugiej edycji swojego profesjonalnego pada, czyli Xbox Elite Wireless Controller Series 2.

Xbox Elite Wireless Controller Series 2 mocno przypomina z wyglądu swojego poprzednika, zachowując wiele jego funkcjonalności, szczególnie w zakresie personalizacji ustawień i poszczególnych elementów. Niemniej jednak gigant z Redmond podaje, że kontroler został całkowicie przeprojektowany od środka, co pozwoliło na wprowadzenie takich nowości jak regulowane naprężenie gałek analogowych, by poprawić precyzję. Wprowadzono także nowe spusty i bumpery, w których skrócono skok, by przyspieszyć czas reakcji. Poza tym sprzęt naładujemy za pomocą kabla USB typu C, a w zestawie znajdziemy nawet stację dokującą, ale nie będziemy po nią zbyt często sięgać, ponieważ jedno ładowanie wystarczać ma nawet na 40 godzin zabawy. Tym samym, zakładając, że gramy 2 godziny dziennie, kontroler ładowany będzie co 20 dni.

Warto też wspomnieć o wsparciu dla łączności Bluetooth, nowych gumowanych uchwytach czy możliwości zapisywania do trzech profili, pomiędzy którymi możemy przełączać się w locie. Pad wykorzystamy zarówno do konsoli Xbox One, jak i komputerów PC, a Microsoft obiecuje też wprowadzenie istotnych poprawek, wpływających na wytrzymałość urządzenia, co powinno sprawić, że wiele osób chętniej sięgnie po ten sprzęt. Pierwsza generacja Xbox Elite Controller boryka się bowiem z kilkoma problemami natury jakościowej, co objawiało się m.in. pękającymi bumperami i odchodzącą gumą z uchwytów (obie dolegliwości możemy potwierdzić). Pad trafi do sprzedaży 4 listopada, a jego cena to 179,99 USD (przedsprzedaż już ruszyła).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Elite Wireless Controller 2 - druga generacja elitarnego kontrolera

 0