Xbox Family Settings umożliwia zdalne zablokowanie dostępu do konsoli przez rodziców

Xbox Family Settings umożliwia zdalne zablokowanie dostępu do konsoli przez rodziców

Aplikacja Xbox Family Settings pozwalająca kontrolować aktywność dzieci na konsolach Xbox rodzicom wzbogaciła się o interesujące nowości. Przede wszystkim, jeżeli małoletni gracz zechce dokonać zakupu jakiegoś produktu ze sklepu Microsoftu, wówczas będzie musiał poprosić o zgodę starszego użytkownika z wyższymi uprawnieniami, czyli swojego rodzica, na którego smartfonie wyświetli się stosowna informacja o próbie dokonania transakcji. Funkcja jest o tyle przydatna, iż uniemożliwia dzieciom przeprowadzanie zakupów z karty rodzica podpiętej do systemu (historia zna przypadki, gdy dziecko kupowało gry bez wiedzy swojego opiekuna, narażając go tym samym na niemałe koszty). Oprócz tego wprowadzono możliwość zdalnego blokowania dostępu do urządzenia z poziomu programu, co ma zmotywować młodszych graczy do odrabiania lekcji czy aktywnej pomocy domowej.

Aplikacja Xbox Family Settings pozwala na wstrzymanie czasu spędzanego przez dzieci przy konsolach Xbox dzięki blokadzie konta. Dodatkowo zakupy dokonywane muszą być akceptowane przez rodzica.

Xbox Family Settings umożliwia zdalne zablokowanie dostępu do konsoli przez rodziców

W takiej sytuacji nastąpi wstrzymanie czasu spędzanego przez dzieci przed ekranem, a ich konta otrzymają blokadę, która może zostać zdjęta tylko za zgodą rodzica lub gdy sama wygaśnie pod koniec dnia. Z dostępnych wcześniej opcji Xbox Family Settings należy, by wymienić, chociażby ustawianie limitów grania czy dostępu do danych treści. Oprócz tego opiekun dzięki opcji „Poproś rodzica“ może umożliwić dziecku dodawanie znajomego albo usunąć kogoś z listy. Ponadto da się ustawiać komunikację, ustawienia gry wieloosobowej, kluby i rozgrywkę między sieciami. Limity zawartości i czasu spędzanego przed ekranem mogą zostać zastosowane na komputerach z systemem Windows 10, jeśli konto dziecka jest zalogowane do konta Microsoft przy pomocy profilu Xbox należącego do grupy rodzinnej. Oprogramowanie jest obecne w wersjach na Androida oraz iOS.

Xbox Family Settings umożliwia zdalne zablokowanie dostępu do konsoli przez rodziców

Należy też przypomnieć, że aplikacja Xbox w ciągu roku trafi również na telewizory smart co w wywiadzie przyznał Phil Spencer z Microsoftu. Co ciekawe stwierdził on, że współczesne TV to w rzeczywistości konsole ukryte za ekranami, które posiadają własny system operacyjny czy sklepy z aplikacjami. Prawdopodobnie tego rodzaju urządzenia mają posłużyć gigantowi z Redmond do wdrożenia usługi xCloud oraz Xbox Game Pass. Mają także trwać prace nad stworzeniem tzw. sticka, który pozwoliłby na granie na telewizorach starszej generacji. Jak więc widzimy plany amerykańskiej firmy są dość ambitne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Family Settings umożliwia zdalne zablokowanie dostępu do konsoli przez rodziców

 0