Xbox Game Pass jednak trafi na PS5? Microsoft ma rozważać taką opcję

Xbox Game Pass jednak trafi na PS5? Microsoft ma rozważać taką opcję

Microsoft jeszcze do niedawna chciał oferować gry ekskluzywne dla konsol Xbox i PC z systemem Windows, jednym z nich jak na razie jest Starfield oraz zapowiedziany Indiana Jones i Wielki Krąg. Ostatnio wydarzyło się coś nieoczekiwanego i zaczęto plotkować o wydaniu dwóch przytoczonych produkcji również na PlayStation 5. Microsoft Gaming chce bowiem otworzyć się na inne platformy, a jednym z elementów tego otwarcia ma być Xbox Game Pass na PS5.

O udostępnieniu flagowej gamingowej usługi Microsoftu Xbox Game Pass także na konsolach PlayStation spekulowano od zarania dziejów. Jednak zawsze plotki były obalane, a Microsoft regularnie milczy w tej sprawie. Coś jednak mogło ulec zmianie, ponieważ branżowy dziennikarz, Jeff Grubb w nagranym materiale powiedział, iż firma z Redmond może dążyć do udostępnienia Game Passa na PlayStation 5, by zacieśnić biznesowe relacje z Sony, które raczej nie pali się do tego pomysłu.

Xbox Game Pass może jednak trafić na PlayStation 5. Microsoft może rozważać przygotowane specjalnej wersji abonamentu.

Japoński producent wielokrotnie krytykował konkurenta za różne działania, a w szczególności za przejęcie Activision Blizzard, co według Sony ma zakończyć się katastrofą dla marki PlayStation. Z drugiej strony jeśli wierzyć różnym dziennikarzom Microsoft otwiera się na inne platformy sprzętowe, co oznacza rezygnację z gier ekskluzywnych na Xboxach.

Złośliwi powiedzą, że konsole te nigdy nie miały takich tytułów, bo przecież trafiają one też na komputery. Jednak Microsoft PC z Windowsem traktuje jako jeden ekosystem, wiec jest to inny temat.

W celu przekonania Sony do realizacji planu gigant z Redmond może zaoferować specjalną wersję abonamentu Xbox Game Pass, choć realizacja całego procesu zajęłaby sporo czasu. Dodatkowo Microsoft, żeby przekonać graczy PlayStation do swojej oferty musiałby zaproponować swoje mocne gry, których nie ma na PlayStation, czyli zapewne m.in. Starfielda oraz Indiane Jonesa.

Są to wszystko przypuszczenia, więc należy traktować je z dystansem. Jaka przyszłość czeka Xboxa dowiemy się od szefa Microsoft Gaming, Phila Spencera, który zaprezentuje plany korporacji w przyszłym tygodniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass jednak trafi na PS5? Microsoft ma rozważać taką opcję

 0