Xbox Game Pass ma już 15 mln subskrybentów

Xbox Game Pass ma już 15 mln subskrybentów

Nie da się ukryć, że Xbox Game Pass to jeden z najmocniejszych (jeśli nie najmocniejszy) argumentów przemawiających za konsolami Microsoftu. Od czasu debiutu tej usługi (nazywanej czasem Netflixem dla gier) trzy lata temu, bardzo mocno zyskała ona na popularności. Choć początkowo była ona dostępna jedynie dla użytkowników konsol Xbox One, to jednak niedawno wydawca zdecydował się udostępnić ją również na platformie PC, dzięki czemu gracze komputerowi także zyskali możliwość opłacania miesięcznego abonamentu za dostęp do bogatej biblioteki gier, w tym wszystkich tytułów na wyłączność od Microsoftu i to w dniu premiery. Nie trzeba tłumaczyć, że to przyczyniło się do dużego wzrostu subskrybentów Xbox Game Pass i Microsoft postanowił właśnie pochwalić się oficjalną liczbą, stanowiącą kamień milowy. 

Xbox Game Pass posiada już 15 mln subskrybentów, a duża część z nich zdecydowała się na opłacanie abonamentu w ostatnim czasie.

I tak, Xbox Game Pass posiada już 15 mln subskrybentów, a duża część z nich zdecydowała się na opłacanie abonamentu w ostatnim czasie. Jak dużą? Tylko w ostatnich sześciu miesiącach z usługi skorzystało dodatkowe pięć milionów użytkowników. Pandemia COVID-19 zapewne odegrała tu dość istotną rolę, zmuszając wiele osób do ograniczenia aktywności na zewnątrz i tym samym poszukiwania nowych form rozrywek w domach, na czym zyskał oczywiście gaming. Nie da się jednak pominąć faktu, że w usłudze pojawia się coraz więcej ciekawszych tytułów, w tym tak mocno wyczekiwanych produkcji jak Wasteland 3 i Crusader Kings 3, które udostępniane są w Game Passie na premierę. Biorąc pod uwagę cenę abonamentu, jest to bardzo opłacalna usługa, nawet jeśli mamym zamiar skorzystać z niej doraźnie pod konretny tytuł. 

Przed Xbox Game Pass przyszłość w kolorowych barwach. Niedawno bowiem Microsoft ogłosił, że Xbox Game Pass zawierać będzie w sobie także usługę znaną jako EA Play (w przypadku konsol w tym celu wykupić trzeba Xbox Game Pass Ultimate), co oznacza, że zyskamy także dostęp do gier wydawanych przez Electronic Arts, w tym takich popularnych serii jak Battlefield, Need For Speed czy Sims (plus 10-godzinny trial na FIFA 21). Jeśli zaś połączymy to z wczorajszą zapowiedzią wykupienia Bethesdy przez giganta z Redmond, oznaczać będzie to, że przyszłe odsłony takich serii, jak Doom, Wolfenstein, Fallout czy Elder Scrolls, także pojawiać będą się w Game Passie na premierę. A to wszystko za 40 zł miesięcznie.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass ma już 15 mln subskrybentów

 0