Xbox Game Pass może trafić na Steam

Xbox Game Pass może trafić na Steam

Według Tylera McVickera, który odpowiada za różne przecieki związane z Valve, firma chce, żeby Xbox Game Pass trafił na Steam. Niestety nie wiemy, na jakim etapie są rozmowy ani czy gigant z Redmond jest zainteresowany ofertą sklepu. Phil Spencer, szef marki Xbox przyznał kiedyś, że chcą przenieść usługę na wiele platform i niegdyś spekulowano, że Xbox Game Pass zostanie udostępniony na Nintendo Switch, a nawet PlayStation. Ciężko ocenić czy do tego dojdzie, obecnie platforma jest dostępna na urządzeniach Xbox oraz komputerach z systemem Windows 10. Warto zaznaczyć, że Xbox Game Pass byłby kolejną usługą abonamentową, która trafiłaby na Steam zaraz po EA Play.

Według jedego z leakerów Valve chciałoby udostępnienia oferty Xbox Game Pass na Steam.

Natomiast w przypadku konsoli Sony wydaje się to nierealne, gdyż zgodnie z ostatnimi doniesieniami Japończycy pracują nad własnym odpowiednikiem Xbox Game Pass. Źródłem tej rewelacji jest David Jaffe, autor God of War. Deweloper, powołując się na znajomych pracujących w Sony twierdzi, że przedsiębiorstwo już działa w tym zakresie. "Mogę potwierdzić, iż szykują coś, co będzie odpowiedzią na Xbox Game Pass". Autor nie wie jednak jaki dokładnie model obierze usługa. Doniesienia nie zostały potwierdzone przez producenta PlayStation, dlatego należy do nich podchodzić z rezerwą, chociaż biorąc pod uwagę popularność tego typu rozwiązań nie byłoby zaskoczeniem, że również Sony opracuje własną usługę.

Xbox Game Pass dla nowych użytkowników jest dostępny za 4 złote na pierwsze 30 dni, z kolei później naliczana jest opłata w wysokości 39 złotych miesięcznie. Za Ultimate zapłacimy 54 zł miesięcznie i oprócz standardowych funkcji zapewnia on ekskluzywne zniżki dla członków w tym oferty na wyłączność oraz szereg dodatkowych bonusów od partnerów Microsoftu. W zestawie znajduje się także Xbox Live Gold obejmuje oferty Deals with Gold, Games with Gold i tryb dla wielu graczy na konsolach Xbox.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass może trafić na Steam

 0