Xbox Game Pass na konsolach PlayStation i Nintendo? Jasne stanowisko Microsoftu

Xbox Game Pass na konsolach PlayStation i Nintendo? Jasne stanowisko Microsoftu

O tym jakoby Xbox Game Pass trafił na PlayStation czy Nintendo Switch spekuluje się co jakiś czas. Plotki te skomentował szef działu gamingowego Microsoftu, Phil Spencer, który postawił sprawę jasno.

Bez szans na Xbox Game Pass dla konsol PlayStation i Nintendo

Czy Microsoft udostępni swoją flagową usługę Xbox Game Pass na konsolach PlayStation i Nintendo? Takie pytanie może zadawać sobie niejeden posiadacz konsol tych producentów, aczkolwiek niestety Phil Spencer kierujący całym działem gier firmy z Redmond postawił sprawę dość jasno, a jego odpowiedź była w sumie do przewidzenia. Spencer powiedział, iż Microsoft nie ma obecnie żadnych planów, by Game Pass trafił na PlayStation czy Nintendo Switch. Jego komentarz pojawił się w trakcie rozmowy z dziennikarzem serwisu Windows Central, w której Phil Spencer odniósł się do planów na przyszłość działu Xbox.

Phil Spencer odpowiedzialny za dział Xbox powiedział, że firma nie ma planów dodania Xbox Game Passa na konsolach PlayStation oraz Xbox.

Xbox Game Pass na konsolach PlayStation i Nintendo? Jasne stanowisko Microsoftu

„Zacznę od tego, że nie mamy planów wprowadzenia Game Pass na PlayStation ani Nintendo. Nie ma tego w naszych planach” – powiedział Spencer. Warto przytoczyć słowa dyrektora finansowego Xboxa, Tima Stuarta na temat udostępnienia usługi na „każdym ekranie, na którym można grać w gry”, które padły podczas wydarzenia Wells Fargo TMT. Jak wyjaśnił Spencer, chodziło tu o to, że Microsoft będzie mniej skupiać się na sprzęcie a zaoferuje więcej jeżeli chodzi o gry oraz oprogramowanie.

Phil Spencer o przyszłości Xboxa

„Chcę się skupić na tym, w jaki sposób możemy nadal wprowadzać innowacje dla osób, które zaangażowały się w naszą platformę sprzętową? I w jaki sposób mamy nadal sprawiać, że będą się świetnie czuli z powodu inwestycji w to, co zbudowaliśmy. Chcę, abyśmy nadal wprowadzali innowacje, aby ludzie korzystający z naszej konsoli mieli poczucie, że dokonujemy inwestycji w konsolę, która odpowiada ich zaangażowaniu, jakie wobec nas podejmują” – mówi Spencer.

W tym samym wywiadzie Spencer mówił także o potencjalnych ulepszeniach innych usług Xbox, w tym ulepszeniach systemu osiągnięć, który od dawna był w stagnacji, a który został po raz pierwszy wprowadzony w Xboxie 360.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass na konsolach PlayStation i Nintendo? Jasne stanowisko Microsoftu

 0