Xbox Game Pass na PC oficjalnie zapowiedziany przez Microsoft

Xbox Game Pass na PC oficjalnie zapowiedziany przez Microsoft

Microsoft po miesiącach spekulacji potwierdził, że jedna z jego flagowych usług dostępna na konsoli Xbox One zawita także na komputery. Xbox Game Pass w wersji PC pozwoli użytkownikom uzyskać dostęp do całej biblioteki zawierającej przeszło 100 różnorodnych gier od około 75 deweloperów takich jak Bethesda, Deep Silver, Devolver Digital, Paradox Interactive czy SEGA. Co ciekawe, nie jest to klasyczne przeniesienie usługi z jednej platformy na drugą, a zaprojektowanie wszystkiego od nowa, aby Xbox Game Pass mógł bez przeszkód działać na sprzęcie wyposażonym w system operacyjny Windows 10. Do tego Microsoft, podobnie jak w przypadku konsolowego odpowiednika, zamierza udostępnić w swojej usłudze produkcje Xbox Game Studios już w dniu ich premiery.

Xbox Game Pass oficjalnie zawita na PC, dzięki czemu użytkownicy otrzymają dostęp do całej biblioteki gier, a nie tylko kilku wybranych w ramach Play Anywhere tytułów.

Przy okazji w sklepie Microsoftu gracze otrzymają 20% zniżki na zakup dostępnych tytułów i do 10% na powiązane z nimi dodatki czy inne pakiety. Co ciekawe, Microsoft zamierza także udostępnić kolejne produkcje nie tylko u siebie, ale również w innych sklepach. Potwierdzono, że na Steam zadebiutują m.in. Halo: The Master Chief Collection, Gears 5 czy Age of Empires I, II i III, zaś docelowo przytoczona lista ma być jeszcze dłuższa. Microsoft zapewnił też o wsparciu dla gier Win32 na Windows 10 oraz w swoim sklepie, co w założeniu umożliwi twórcom, a także użytkownikom, na dostosowanie treści czy ustawień tytułów. Gigant pragnie też połączyć społeczność swoich fanów niezależnie od miejsca, w którym grają. Wszystkie gry od Xbox Game Studios otrzymają więc czat głosowy/tekstowy, listy przyjaciół, LFG oraz co najważniejsze - crossplay. 

Oficjalne udostępnienie usługi Xbox Game Pass na PC to bardzo ważna decyzja amerykańskiego producenta. Bo chociaż subskrypcja była już dostępna na komputerach, to w ograniczonym stopniu, ponieważ działała w ramach Play Anywhere i możliwe było odpalenie jedynie kilku wybranych pozycji np. Sea of Thieves, Gears of War 4 czy Forza Horizon 4. Cena abonamentu pozostanie niezmieniona i domyślnie wyniesie 40 złotych miesięcznie, aczkolwiek jak wiemy Microsoft co pewien czas lubi organizować rozmaite promocje związane z Xbox Game Pass. Natomiast więcej szczegółów odnośnie wprowadzenia usługi na komputery zdradzi podczas konferencji na czerwcowych targach E3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass na PC oficjalnie zapowiedziany przez Microsoft

 0