Xbox Game Pass pozwala pobrać gry, które nie miały jeszcze premiery

Xbox Game Pass pozwala pobrać gry, które nie miały jeszcze premiery

Xbox Game Pass to prawdopodobnie jedna z najlepszych kart przetargowych, jaką ma w tym momencie Microsoft w walce z Sony i konsolą PlayStation 5. Dostęp do ponad 100 gier w cenie stosunkowo niewielkiego, miesięcznego abonamentu to kusząca perspektywa dla wielu osób. Jakby tego było mało, amerykańska korporacja cały czas dba o rozwój swojej usługi. W dniu premiery dodawane są do niej nie tylko wszystkie gry Microsoft Studios, ale niedawno Game Pass został wzbogacony również o EA Access, czyli produkcje Electronic Arts. Sony póki co nie ma na to żadnej odpowiedzi, chociaż Jim Ryan – szef Sony Interactive Entertainment – przyznał, że niedługo będą mieli coś do ogłoszenia. Tymczasem Microsoft właśnie wzbogacił Xbox Game Pass o nową funkcję, która pozwala na pobieranie gier przed ich oficjalną premierą.

Xbox Game Pass pozwala na pobieranie gier przed ich oficjalną premierą.

Xbox Series X

Nowa funkcja została wprowadzona przy okazji listopadowej aktualizacji, która została udostępniona wczoraj, czyli ostatniego dnia 11. miesiąca tego roku. Opcja dostępna jest na konsolach Xbox One, Xbox Series S oraz Xbox Series X, a także w aplikacjach mobilnych Xbox Games Pass na Androida oraz iOS. Wystarczy przejść do sekcji „Coming Soon” i stamtąd wybrać gry, które chcemy pobrać jeszcze przed oficjalną premierą lub po prostu umieścić je w kolejce do pobrania. W tym drugim przypadku pobieranie rozpocznie się od razu w momencie udostępnienia danej produkcji. Co ważne, Microsoft podkreśla, że opcja ta nie będzie dostępna w przypadku wszystkich gier, które zadebiutują w usłudze Xbox Game Pass. Prawdopodobnie możemy się tego spodziewać przy premierze przede wszystkim tytułów tworzonych przez wewnętrzne studia Microsoftu, czyli Microsoft Studios. Oczywiście pobranie to nie to samo, co możliwość grania. Na to nadal trzeba czekać do premiery danej gry.

Xbox Game Pass to bardzo mocna karta, która ma swojej ręce Microsoft. Nie będę ukrywał, że chociaż ekskluzywne produkcje na PlayStation 5 bardziej do mnie przemawiają, to możliwość uruchomienia ponad 100 gier w ramach miesięcznego abonamentu mocno mnie kusi. Nawet zastanawiam się nad kupnem Xbox Series S tylko po to, aby wykupić Xbox Game Pass. Dlatego jestem bardzo ciekaw tego, co szykuje Sony. Japończycy zapowiedzieli, że coś dzieje się w tym temacie, ale jeszcze nie są gotowi na oficjalne ogłoszenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass pozwala pobrać gry, które nie miały jeszcze premiery

 0