Xbox Game Studios pracuje nad niezapowiedzianą grą AAA z otwartym światem

Xbox Game Studios pracuje nad niezapowiedzianą grą AAA z otwartym światem

Prawdopodobnie w większości zgodzimy się ze stwierdzeniem, że to gry są najważniejszym elementem każdej konsoli. W mojej ocenie mają one dużo większe znaczenie niż specyfikacja techniczna i idące za tym możliwości, wygląd samego urządzenia i gabaryty czy nawet sama cena, o ile nie przekracza ona pewnego psychologicznego progu. Mamy na to wiele dowodów – PlayStation 4 sprzedające się ponad dwa razy lepiej niż Xbox One, w czym między innymi zasługa tytułów ekskluzywnych czy przede wszystkim rewelacyjna sprzedaż Nintendo Switch, któremu przecież daleko do konkurentów ze stajni Sony oraz Microsoftu. Nic dziwnego, że tym razem Xbox nie chce popełniać tych samych błędów i mocno inwestuje tak w same studia, jak i powstające na nie produkcje. Z profilu jednego z pracowników Microsoftu właśnie dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad niezapowiedzianą jeszcze grą AAA z otwartym światem.

Xbox Game Studios pracuje nad niezapowiedzianą grą AAA z otwartym światem

Na profilu Dave’a Mongana na LinkedIn zauważono ciekawy zapis. Reżyser narracji w Xbox Game Studios Publishing umieścił w opisie informację, z której wynika, że aktualnie trwają prace nad niezapowiedzianą jeszcze grą AAA z otwartym światem. Oczywiście na ten moment nie znamy żadnych szczegółów, ale możemy się spodziewać, że zostanie ona wydana zarówno na Xbox Series X/S oraz PC-tach, bowiem obie te platformy są priorytetowo traktowane przez Microsoft. Co ciekawe, gdy sprawa wyszła na jaw na Twitterze, to profil został szybko zaktualizowany i już nie zawiera wspomnianego wyżej zapisu. Teraz możemy jedynie przeczytać o „ekscytujących grach AAA, które nie zostały jeszcze zapowiedziane”. Jednak w Internecie nic nie ginie, więc wiele osób zdążyło stworzyć zrzut ekranu, który potwierdza wcześniejszą wersję.

Xbox Game Studios Publishing oznacza, że gra prawdopodobnie powstaje nie bezpośrednio w wewnętrznym studiu Microsoftu, a przy współpracy z zewnętrznym podmiotem. Amerykanie mają w tym spore doświadczenie. W podobny sposób powstały między innymi Sunset Overdrive, stworzone przez Insomniac Games (teraz studio należy do Sony), gry serii Ori, które powstały w kolaboracji z Moon Studios czy nawet wydane niedawno Microsoft Flight Simulator, za które odpowiada Asobo Studio. Sam opis niewiele nam mówi na temat samej gry. Produkcja AAA z otwartym światem to bardzo ogólne stwierdzenie i może się pod nim kryć wiele różnych gatunków, ale na myśl przychodzi przede wszystkim tytuł z pewnym elementami RPG, jak chociażby nieliniowa fabuła czy rozwój postaci.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Studios pracuje nad niezapowiedzianą grą AAA z otwartym światem

 0