Xbox Handheld niemal pewny. Phil Spencer dolewa oliwy do ognia

Xbox Handheld niemal pewny. Phil Spencer dolewa oliwy do ognia

Rynek handheldów przeżył odrodzenie, a tacy producenci jak Asus, MSI czy Zotac posiadają w swojej ofercie przenośne urządzenia do grania. Do tego grona dołączyć ma Microsoft, o czym wspomniał szef działu Xbox, Phil Spencer.

Phil Spencer uczestniczył we wczorajszej konferencji Xbox, w ramach której zaprezentowano nie tylko gry, ale też nowe wersje konsol Xbox. Zabrakło handhelda, lecz nie znaczy to, że taki sprzęt nie istnieje. Plotki mogą znaleźć pokrycie w rzeczywistości, zaś oliwy do ognia dolał sam Spencer. W wywiadzie dla IGN szef Xbox, Phil Spencer, odniósł się do Xbox Handheld.

Phil Spencer przyznał, że Microsoft powinien mieć też swojego handhelda do grania.

„Więc myślę, że powinniśmy mieć też handelda. Naprawdę uważam, że powinniśmy też mieć swojego handelda. Nasza przyszłość w zakresie hardware'u jest wspaniała. Praca, którą zespół wykonuje w oparciu o różne formy jest niesamowicie ekscytująca. Dzisiaj chodziło o gry… ale będzie czas, żeby wyjść i porozmawiać więcej o sprzęcie i nie możemy się doczekać, aż go przedstawimy” – powiedział Spencer.

Następnie zapytano Spencera, czy handheld firmy będzie działał wyłącznie w chmurze, czy też będzie funkcjonował tak jak inne tego rodzaju urządzenia i pozwalał na rozgrywkę lokalną (offline). W odpowiedzi przedstawiciel giganta z Redmond uciął pogłoski jakoby ich mobilna konsola bazowała wyłącznie na platformie Xbox Cloud.

Sam Spencer nie zaprzeczył istnieniu handhelda Xbox, mało tego dodał, że Microsoft powinien mieć własnego handhelda. Nie jest to wprawdzie oficjalna zapowiedź takiego urządzenia, ale jego nadejście jest niemal przesądzone. Kiedy? To na razie zagadka.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Handheld niemal pewny. Phil Spencer dolewa oliwy do ognia

 0