Xbox nie wymusi cyfrowej dystrybucji - szef PR zniesmaczony manipulacją

Xbox nie wymusi cyfrowej dystrybucji - szef PR zniesmaczony manipulacją

Larry Hryb to wizytówka marki Xbox od 2003 roku. Znany jest pod pseudonimem Major Nelson i między innymi odpowiada za komunikację z fanami. Niedawno wypowiadał się na temat gier cyfrowych, z czego pewna część prasy skonstruowała daleko idące wnioski. Hryb jest zniesmaczony popełnioną dezinformacją i na łamach Reddit odniósł się do zdarzenia.

Major Nelson zaznaczył, że nagłówki sugerujące wyłącznie cyfrową przyszłość dla Xboksa są wyssane z palca.  Nie wytykał przy tym nikogo, lecz wypowiedział się ogólnie na temat standardów portali zajmujących się tematyką gier video, choć zaznaczył, że nie ma na myśli wszystkich z nich. Ambasador marki Xbox jest zdegustowany tym, że obierają sobie jego słowa i je zniekształcają aby utworzyć z nich swoją własną narrację.

Hryb dokonał swoistego przekroju tego, jak wygląda postępowanie osób tworzących tego typu newsy. W jego odczuciu bardzo często mamy do czynienia z domysłami opartymi o najdrobniejszą i najbardziej lakoniczną myśl, które przeistacza się w dłuższy materiał. Według niego dzieje się tak również w innych branżach.

Major Nelson chciał rozgraniczyć tego typu pisanie od dziennikarstwa sensu stricto, które jego zdaniem podparte jest pewnym etosem i standardami, które cenią prawdomówność, dokładność i obiektywność ponad wszystko.

Larry Hryb z Xbox - wyłącznie cyfrowa przyszłość Xboksa to kłamstwo

Kończąc swój wywód, Hryb wyraził zmartwienie, że umiejętność krytycznego myślenia staje się coraz bardziej wyjątkiem, niż czymś powszechnie spotykanym.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox nie wymusi cyfrowej dystrybucji - szef PR zniesmaczony manipulacją

 0