Xbox notuje spadek przychodu. Xbox Game Pass zalicza jednak rekord liczby abonentów

Xbox notuje spadek przychodu. Xbox Game Pass zalicza jednak rekord liczby abonentów

Microsoft ujawnił wyniki za drugi kwartał aktualnego roku finansowego, który potwierdza spadek z działu gier przy jednoczesnym ogromnym zainteresowaniu usługą Xbox Game Pass. Dowiedzieliśmy się też ile osób korzysta z platformy Xbox.

Pomimo wzrostu przychodu Microsoft zaliczył spadek wpływów z działu Xbox. Chociaż firma nie udostępnia dokładnych statystyk finansowych dla każdego ze swoich segmentów, zgłosiła, że przychód z gier spadł o 13% w okresie trzech miesięcy zakończonych 31 grudnia 2022 r., podobnie jak przychód ze sprzedaży urządzeń Xbox, natomiast przychód z treści i usług Xbox spadł o 12%. Jednak producent podkreślił, iż te straty zrekompensowały wpływy z flagowego Xbox Game Pass, który nie oszukujmy się od dawna stanowi trzon działu gamingowego giganta z Redmond. XGP zaliczył zresztą rekordowy okres pod względem liczby abonentów w ciągu kwartału. Mowa o 120 mln użytkowników miesięcznie korzystających z platformy Xbox.

Platforma Xbox odnotowała rekordową liczbę abonentów miesięcznie. Mimo tego dział gamingowy Microsoftu odnotował spadek przychodu.

Xbox

Microsoft przyznał, że nadal inwestuje w Xbox Game Pass, by dostarczyć odbiorcom nowe gry - „Nawiązaliśmy współpracę z Riot Games, aby udostępnić abonentom gry komputerowe i mobilne tego studia wraz z zawartością premium. I na koniec, jesteśmy podekscytowani naszą nadchodzącą ofertą trzech premier, w tym nowych tytułów od ZeniMax oraz Xbox Game Studios”. Ogółem przedsiębiorstwo w zeszłym kwartale wygenerowało 52,7 mld USD przychodu (wzrost o 2% rok do roku), zysk netto wyniósł 16,4 mld USD (spadek o 12%) a dochód operacyjny oscylował na poziomie 20,4 mld USD (spadek o 8%). Microsoft napisał, iż gorsze wyniki More Personal Computing były spodziewane.

Przykładowo przychód z treści i usług Xbox wzrósł o 10% w tym samym okresie ubiegłego roku i wnikały głównie z wydania Halo Infinite i Forza Horizon 5. Ponieważ w tym roku nie było porównywalnych premier, Microsoft spodziewał się spadku w ostatnim kwartale.

Brak gorących debiutów nowych gier to nie wszystko a kolejną przyczyną ma być zdaniem korporacji monetyzacją treści stron trzecich, chociaż zostało to częściowo zrekompensowane wzrostem liczby subskrypcji Xbox Game Pass. Większość wzrostu przychodów Microsoftu w drugim kwartale roku finansowego pochodziła z działu Intelligent Cloud, który wzrósł o 18% rok do roku do 21,5 miliarda dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox notuje spadek przychodu. Xbox Game Pass zalicza jednak rekord liczby abonentów

 0