Xbox One będzie obsługiwać mody do gier?

Xbox One będzie obsługiwać mody do gier?

Microsoft rozpoczął poszukiwania osoby gotowej stworzyć specjalne narzędzie dla twórców mające pomóc im w dodaniu opcji modów w wirtualnych produkcjach.

Modyfikacje, to dziedzina gier o której posiadacze konsol mogą na ten moment jedynie pomarzyć i pozazdrościć PC-towcom. Jednak jak wynika z najnowszego ogłoszenia umieszczonego przez Microsoft wkrótce coś może drgnąć w owej materii. Poszukują oni bowiem "starszego menedżera programu", który przygotowałby twórcom gier gotowe narzędzia pozwalające na implementację... modów. Jest to jasny sygnał producenta Xboxa One, chcącego w większym stopniu zaangażować społeczność do projektowania własnych treści. Oczywiście trzeba też dopilnować, by nie pojawiały się elementy w jakimś stopniu łamiące ogólne zasady dobrego smaku, czy jakiekolwiek inne. Niestety nie jest, to pełnoprawne potwierdzenie planów korporacji, a jedynie dość konkretna sugestia. 

Jak wynika z najnowszych informacji istnieje spora szansa na implementację w przyszłości pełnej obsługi modów na konsoli Xbox One

Istnieje realna szansa na powstanie aplikacji pozwalającej na łatwe dodawanie modów na komputerach wyposażonych w system Windows 10 oraz konsolę Xbox One. Notabene warto nadmienić, że modyfikacje są obecnie dostępne na zielonej konsoli, lecz wyłącznie w kilku tytułach np. Fallout 4, czy Farming Simulator i w mocno ograniczonej formule. Pełnoprawna obsługa modów poskutkowałaby szybszym, a także bezproblemowym ich dodawaniem np. przez średnio zaawansowanych użytkowników. Nie wiadomo jednocześnie jak na cały pomysł zapatruje się Sony, które jest sceptycznie nastawione do wszelkich nowinek. Wystarczy wspomnieć choćby o blokowaniu cieszącej się sporym zainteresowaniem funkcji wspólnej gry przez posiadaczy różnych platform. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One będzie obsługiwać mody do gier?

 0