Xbox One coraz bardziej upodabnia się do PC

Xbox One coraz bardziej upodabnia się do PC

Na imprezie PAX West, gdzie pojawili się przedstawiciele Microsoft, przedstawiono kolejne detale dotyczące konsoli Xbox One X. Zdeklarowanych PC-towców powinien szczególnie ucieszyć fakt pełnego wsparcia dla klawiatur i myszek.

Xbox One X, wzorem swych pobratymców, obsłuży komputerowe peryferia. Nie wiadomo dokładnie, jak takie wsparcie ma wyglądać, ale można podejrzewać, iż kolejne gry otrzymają po prostu alternatywny schemat sterowania, zapożyczony z ich PC-towych kompilacji. Co ważne, polityka firmy wymaga, by w przypadku rozgrywki wieloosobowej umożliwić graczom wybór z użytkownikami jakiego typu kontrolera chcą się bawić. Tym samym nie ma obaw o prawidłowy balans. Pierwszym tytułem wspierającym zarówno pada, jak i klasyczny duet klawiatury z myszą ma być Minecraft. Kolejne ponoć pojawią się "wkrótce".

"Prowadzimy dwie platformy, Windows i Xbox. Gdy wprowadzimy myszkę i klawiaturę, będziemy wyczulać deweloperów na to, by zadbać o różne grupy graczy w trybach multiplayer" - Mike Ybarra, wicekierownik działu Xbox 

Spory fragment konferencji poświęcono optymalizacji gier i procesowi ich tworzenia. Jak twierdzi Microsoft, deweloperzy piszący pod Xboksa One X mogą sami zadecydować o tym, czy chcą uzyskać jak najwyższy frame rate, czy może priorytetem dla nich jest jakość obrazu. Potwierdza to wcześniejsze słowa o braku obostrzeń wobec twórców gier. Producent nie omieszkał także pochwalić się rzekomą prostotą platformy. Wedle zapewnień Xbox One X jest równie łatwy w programowaniu, co dostępny aktualnie w sklepach model Xbox One S. Różnica polega na udostępnieniu wyższej mocy obliczeniowej, co jest akurat całkowicie logiczne.

Funkcjonalność myszki i klawiatury w grach na Xbox One nie będzie wymuszona przez Microsoft. Firma z Redmond da deweloperom ostatnie słowo w kwestii jej zaimplementowania, opierając to na realnym zainteresowaniu graczy. Ze słów Ybarry wynika, że w kompatybilnych grach będziemy mogli filtrować, czy pragniemy rywalizować z osobami preferującymi kontroler, klawiaturę + mysz, czy też nie zależy nam konkretnie z kim chcemy konkurować.

Przy okazji pochwalono się też nadchodzącymi zmianami w systemie operacyjnym konsoli. Po pierwsze, Microsoft pracuje nad rozbudową głosowej asystentki Cortana, która ma zacząć działać sprawniej, a po drugie - szykuje się cały szereg usprawnień. Przede wszystkim użytkownicy Xboksów już niebawem będą mogli dostosowywać styl powiadomień (motyw jasny lub ciemny). Dodatkowo, programiści pracują nad modułem prezentów i listy życzeń, chcąc najprawdopodobniej upodobnić nieco cyfrowy sklepik do tego znanego ze Steam. Stosowna aktualizacja powinna pojawić się w listopadzie. w okolicach sklepowej premiery Xboksa One X.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One coraz bardziej upodabnia się do PC

 0