Xbox One już wkrótce otrzyma wsparcie rozdzielczości 1440p

Xbox One już wkrótce otrzyma wsparcie rozdzielczości 1440p

Jeżeli wierzyć najnowszym doniesieniom, Microsoft zamierza wprowadzić obsługę rozdzielczości 1440p dla Xboxa One, ale póki co jedynie dla testerów.

Kevin Gammill, menedżer programu Microsoft Xbox Platform Partner Group, zdradził na Twitterze, że na początku bieżącego tygodnia niejawni członkowie Xbox Insider otrzymają na swoich konsolach wsparcie 1440p. Testerzy wspomnianego programu mają możliwość sprawdzenia dodatków sprzętowych czy innych elementów znacznie wcześniej, przed oficjalną publikacją. Są więc swego rodzaju królikami doświadczalnymi, przyjmującymi na klatę wszelkie niedoróbki oraz poważniejsze błędy techniczne, które trafiają się regularnie. Obecnie Xbox One X korzysta z supersamplingu na telewizorze lub monitorze 1080p, aczkolwiek ze względu na downsampling wyświetlacze z obsługą 1440p mają niższą rozdzielczość. Cóż, jeśli informacje są sprawdzone, to nie pozostaje nam nic innego jak czekać na aktualizację. 

 

Z ważniejszych nowinek dotyczących konsoli Microsoftu z pewnością należy wymienić te dotyczące off-roadowej ścigałki Gravel autorstwa Milesstone. Choć gra na konsolach Xbox One X i PS4 Pro zapewni zarówno lepsze tekstury, efekty, jak i inne wizualne fajerwerki, a także wsparcie rozdzielczości 4K, to niestety posiadacze konsoli zielonych mogą zapomnieć o technologii HDR. Otrzymają ją za to fani PlayStation 4 i PC. Dlaczego, skoro zdaniem wielu Xbox One X jest najmocniejszym sprzętem dostępnym aktualnie na rynku? Według studia deweloperskiego w momencie rozpoczęcia prac nad produkcją zastosowany w niej silnik Unreal Engine nie oferował obsługi HDR dedykowanej Xboxowi, aczkolwiek w przypadku późniejszych projektów firmy owe wsparcie na pewno się pojawi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One już wkrótce otrzyma wsparcie rozdzielczości 1440p

 0