Xbox One - Microsoft wprowadził ciekawe zmiany w nowej aktualizacji

Xbox One - Microsoft wprowadził ciekawe zmiany w nowej aktualizacji

Microsoft wprowadził aktualizację zawierającą długo wyczekiwane przez posiadaczy Xbox One funkcje, które wcześniej były dostępne dla wybranej grupy osób w ramach testów. Po pierwsze dostaliśmy zupełnie nowy model awatarów, o których pierwsze pogłoski pojawiły się jeszcze przed rokiem. Odmieniony edytor wirtualnych postaci doczekał się kilku ciekawych opcji, dzięki czemu tworząc swoje alter ego ustalimy wiele najdrobniejszych elementów budowy ciała, a także dodatków upiększających jego wygląd. Ponadto od teraz możemy dodać np. protezy czy wózek inwalidzki, co jest bardzo miłym gestem Microsoftu wykonanym w kierunku ludzi niepełnosprawnych. Jednak najważniejszą innowacją jest wygląd samych awatarów, które teraz bardziej przypominają bohaterów wprost wyjętych z nowoczesnych animowanych bajek.

W ramach najnowszej aktualizacji odświeżono wygląd awatarów i dodano kilka funkcji do ich edytora. 

Xbox One - Microsoft wprowadził ciekawe zmiany w nowej aktualizacji

Zastąpiono tym samym archaiczne awatary kojarzone jeszcze z czasów Xbox 360. Warto podkreślić, że nowy edytor postaci jest dostępny zarówno dla posiadaczy Xbox One, jak i PC-tów z zainstalowanym systemem Windows 10. Jeśli natomiast nowości proponowane przez giganta z Redmond nie przypadły wam do gustu nie ma najmniejszego problemu i możecie pozostać przy starej wersji. Bardziej kluczowa zmiana obejmuje popularnego Narratora dostępnego zarówno na komputerach oraz konsoli Microsoftu. O ile w pierwszym przypadku dostępny był polski lektor, tak właściciele Xbox One musieli do tej pory obchodzić się smaczkiem i korzystać z obcych języków. Do teraz bowiem w ramach update'u zaimplementowano pięć nowych języków: polski, hiszpański, portugalski, szwedzki i niderlandzki.

Xbox One - Microsoft wprowadził ciekawe zmiany w nowej aktualizacji

Ponadto większej integracji doczekały się wirtualne asystentki w postaci Cortany oraz Aleksy, a to za sprawą Skilla czyli swego rodzaju łącznika. Opcja jest dostępna na razie jedynie dla obywateli Stanów Zjednoczonych i w praktyce pozwala na obsługę konsoli przy wykorzystaniu innych urządzeń wyposażonych we wspomniane asystentki. Z nieco mniej istotnych nowinek można jeszcze napomknąć o wdrożeniu streamingu w jakości Dolby Vision. W skrócie jest to funkcja oferująca bardzo żywy obraz z odpowiednią jasnością, kolorem oraz kontrastem. Oczywiście do tego rodzaju jakości konieczny jest odpowiedni telewizor. Chociaż wprowadzone nowości nie są szczególnie rewolucyjne to ciekawe i przydatne w codziennym użytkowaniu konsoli. Powinny więc zadowolić sporą część właścicieli Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One - Microsoft wprowadził ciekawe zmiany w nowej aktualizacji

 0