Xbox One otrzyma nową wersję w 2019 roku?

Xbox One otrzyma nową wersję w 2019 roku?

Podczas gdy wszyscy żyją doniesieniami o następcach PlayStation 4 i Xbox One Microsoft przygotowuje następne wydanie już istniejącej konsoli, która nie otrzyma nowych ciekawych funkcji, a wręcz przeciwnie ma zostać pozbawiona jednej z nich. Otóż zgodnie z informacjami Xbox One w odświeżonym wydaniu nie będzie posiadał napędu Blu-ray. Co w przypadku osób posiadających gry zapisane na płytach? Microsoft pomyślał także o tej grupie i wkrótce po premierze konsoli uruchomi specjalny program disc-to-digital, który umożliwi zamianę fizycznej kopii gry na wydanie cyfrowe. Niestety na ten moment nie znamy konkretów odnośnie tego programu. Warto podkreślić, że Xbox One bez napędu to wyłącznie opcja zaś Microsoft nie zrezygnuje z dalszej produkcji konsol wyposażonych w czytnik płyt, ani wydawania gier w pudełkach.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Microsoft szykuje nowe wydanie Xbox One, które będzie pozbawione napędu Blu-ray.

Xbox One otrzyma nową wersję w 2019 roku?

Po co zatem wprowadzać na rynek tego rodzaju sprzęt? Oczywiście jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Mianowicie obecność w sprzedaży Xbox One bez napędu oznacza niższe koszta produkcji, a w konsekwencji niższą cenę samego urządzenia. Obecnie za Xbox One należy zapłacić około 299 dolarów, z kolei cena odświeżonego wydania zostanie obniżona o około 100 dolarów, więc różnica jest zauważalna. Kiedy konsola trafi do sprzedaży? Oczywiście na ten moment niewiele wiadomo, aczkolwiek spekuluje się, że będzie to okres wiosny 2019 roku. Nie da się ukryć, że Microsoft dość prowadzi spore inwestycje w kwestii działu odpowiedzialnego za gaming. Wystarczy wspomnieć tu o zakupie kilku mniejszych deweloperów, którzy mają tworzyć gry pod konsolę Amerykanów.

Pojawienie się nowego urządzenia nie zmienia planów giganta z Redmond, którym jest opracowanie Xbox Scarlett, czyli następcy One. W związku z brakiem konferencji Sony na targach E3 2019, Microsoft może wykorzystać ten fakt i okazać się największym wygranym przyszłego roku. Zgodnie z pojawiającymi się jakiś czas temu doniesieniami Xbox Scarlett może ukazać się przed PlayStation 5, a jako główną datę debiutu urządzenia podaje się nadchodzący rok. Jeżeli owe spekulacje są prawdziwe Microsoft musi zaprezentować nową konsolę właśnie na targach E3. Istnieje szansa, że Scarlett domyślnie będzie pozbawiona napędu, aczkolwiek gigant z Redmond nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Natomiast bez wątpienia rezygnacja z tego rodzaju czytników to znak współczesnych czasów, kiedy to np. producenci gamingowych laptopów rezygnują z tego standardu stawiając na rozwiązania cyfrowe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One otrzyma nową wersję w 2019 roku?

 0