Xbox One otrzymał wsparcie klawiatury i myszki w testowej aktualizacji

Xbox One otrzymał wsparcie klawiatury i myszki w testowej aktualizacji

Xbox One praktycznie od chwili swego debiutu regularnie się rozwija, a Microsoft dostarcza fanom konsoli wiele ciekawych i ważnych funkcji. Dla sporego grona posiadaczy tej platformy taką opcją jest właśnie obsługa klawiatury oraz myszki, które w grach z kamerą z perspektywy pierwszej osoby mają ogromną przewagę nad konsolowymi kontrolerami. Jakiś czas temu amerykański gigant potwierdził pojawienie się wymienionej funkcji, aczkolwiek bardziej precyzyjny termin nie był znany. Okazuje się, że teraz Microsoft dodał obsługę klawiatury i myszki, ale jedynie w testowej wersji oprogramowania Xbox One. Całość pojawiła się w ramach wczesnej wersji listopadowej aktualizacji, a nie jak niektórzy przypuszczali w niedawno opublikowanym październikowym update.

Microsoft dodał obsługę klawiatury i myszki w ramach najnowszej testowej wersji systemu Xbox One.

Xbox One otrzymał wsparcie klawiatury i myszki w testowej aktualizacji

Oznacza to, że konsola oficjalnie wesprze najpopularniejszy duet kontrolerów do gier, ale wyłącznie od twórców będzie zależało, czy dodadzą oni ich obsługę do swojego tytułu (nie będzie to narzucone odgórnie). Podejrzewamy, że wielu deweloperów po prostu nie zdecyduje się na ten krok, chociaż produkcje pokroju Battlefield lub Call of Duty aż się proszą o możliwość gry gryzoniem oraz klawiaturą. Na razie jedynym potwierdzonym tytułem korzystającym z tego rodzaju peryferiów jest Warframe. Oprócz przytoczonej funkcji, listopadowa testowa aktualizacja zawiera również kilka usprawnień dotyczących wyszukiwarki dostępnej w konsoli, a także tajemnicze nowości, o których Microsoft nic nie powiedział.

Przy okazji zaznaczono, że łatka zawiera typowe dla wczesnych wydań błędy, w tym konkretnym przypadku są to m.in. długie wczytywanie awatara czy niedziałająca kontrola głośności w programach przy korzystaniu z dedykowanego pilota. Dlatego firma odradza instalację patcha osobom, które cenią sobie stabilne działanie systemu i nie mają większego parcia na kluczowe nowości. Finalne wydanie aktualizacji pojawi się w listopadzie - konkretny termin Microsoft zdradzi podczas zaplanowanej na 10 listopada imprezy X018. Cieszycie się z dodania obsługi klawiatury i myszki czy waszym zdaniem jest to zbędna opcja i jedynie psuje frajdę z zabawy w gry wideo?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One otrzymał wsparcie klawiatury i myszki w testowej aktualizacji

 0