Xbox One S All-Digital Edition - konsola bez czytnika płyt oficjalnie

Xbox One S All-Digital Edition - konsola bez czytnika płyt oficjalnie

Zgodnie z tym, co sugerowały ostatnie doniesienia, Microsoft właśnie zapowiedział nowy wariant konsoli Xbox One S pozbawiony napędu optycznego na płyty. Potwierdziły się tu niemal praktycznie wszystkie przecieki sprzed kilku dni i tak jak sugerowano All-Digital Edition wygląda niemal identycznie jak standardowa edycja urządzenia, z tą różnicą, że nie posiada wnęki na płyty. To pozwoliło obniżyć cenę produktu, ponieważ sprzęt wyceniono na 250 USD, czyli o 50 USD mniej niż zwykły Xbox One S i gigant z Redmond chce utrzymywać tę różnicę przy wszelkiego rodzaju obniżkach i promocjach. Warto też dodać, że producent dorzuca do zestawu trzy gry: Minecraft, Forza Horizon 3 i Sea of Thieves oraz miesiąc darmowego Xbox Live Gold, a także „specjalną ofertę na usługę Xbox Game Pass”, która często określana jest Netflixem dla gier.

Konsolę Xbox One S All-Digital Edition wyceniono na 250 USD, czyli o 50 USD mniej niż zwykły Xbox One S.

Brak napędu na płyty dla wielu osób, które i tak stawiają na cyfrowe zakupy, nie będzie oznaczał dużej straty, a dzięki nowej ofercie Microsoftu będą one mogły zakupić tańszą wersję sprzętu. Niemniej jednak w przypadku bardziej tradycyjnych graczy, którzy lubią wymieniać się grami lub je odsprzedawać po ukończeniu, nie będzie to zbyt atrakcyjna opcja. Podobnie zresztą jak w przypadku użytkowników, którzy nie zawsze mogą liczyć na najlepszą infrastrukturę sieciową i szybki internet. Nie da się jednak ukryć, że za sprawą Xbox One S All-Digital Edition Microsoft przynajmniej po części zrealizował swoją pierwotną wizję konsoli skoncentrowanej na cyfrowym konsumowaniu treści i nieustannie połączonej z siecią (warto zaznaczyć, że nowy Xbox może funkcjonować offline), co zapobiegać miało obrotowi używanymi grami, które są solą w oku wydawców gier. Po mocnej krytyce pierwotnej zapowiedzi Xboxa One, firma wycofała się z tego pomysłu, ale teraz niejako przywróciła go do życia, osiągając podobny cel, czyli eliminując handel używkami.

Xbox One S All-Digital Edition - konsola czytnika płyt oficjalnie

Nie da się ukryć, że opcja konsoli opartej wyłącznie o cyfrowe usługi jest dziś zdecydowanie bardziej kusząca, a to choćby za sprawą takich abonamentów jak Xbox Game Pass czy EA Access, które dają nam dostęp do bogatego katalogu gier za relatywnie niewielką miesięczną opłatą. Microsoft przygotował tu nawet nową ofertę, czyli Xbox Game Pass Ultimate, gdzie za 15 USD miesięcznie zyskujemy zarówno Xbox Live Gold, jak i Xbox Game Pass, a opcja ta dostępna jest już dla wybranych użytkowników programu Insider i w tym roku udostępniona zostanie na wszystkich rynkach, gdzie oferowana jest ta druga subskrypcja. Premiera Xbox One S All-Digital Edition odbędzie się 7 maja i trzeba przyznać, że w połączeniu z  Xbox Game Pass Ultimate konsola ta może okazać się bardzo ciekawą opcją (choć nie będziemy ukrywać, że liczyliśmy na nieco niższą cenę, ale ta może być szybko zweryfikowana przez rynek).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One S All-Digital Edition - konsola bez czytnika płyt oficjalnie

 0