Xbox One S All-Digital Edition. Znamy polską cenę i datę premiery

Xbox One S All-Digital Edition. Znamy polską cenę i datę premiery

Obecna generacja konsol bez wątpienia zmierza ku końcowi. Nic więc dziwnego, że ostatnimi czasy coraz częściej czytamy o potencjalnej specyfikacji następców w postaci Xbox Scarlett i PlayStation 5. Nie oznacza to jednak, że dostępne urządzenia nie mogą doczekać się jeszcze ulepszonych wersji i tak jest w przypadku Xbox One. Microsoft ujawnił niedawno wydanie konsoli pozbawione jednego z bardziej charakterystycznych elementów wyposażenia, czyli napędu optycznego. Tym samym wszelkie gry kupimy wyłącznie w formie cyfrowej, a nie fizycznej. Oczywiście amerykański producent musiał zwiększyć pojemność dysku dostępnego w domyślnym wydaniu z 500 GB do 1 TB. Wielką niewiadomą pozostawał termin premiery oraz cena Xbox One S All-Digital Edition na polskim rynku.

Xbox One S bez napędu trafi do Polski w czerwcu. Za urządzenie będziemy musieli zapłacić 999 złotych.

Jednak teraz sprzęt trafił do oferty jednego z rodzimych sklepów. Niestety na debiut przyjdzie nam poczekać nieco dłużej niż na przykład Amerykanom, którzy Xbox One S bez napędu mogą już bez problemu dostać w sklepach. Natomiast na nasz rynek konsola trafi w czerwcu, czyli za niespełna miesiąc. Niestety osoby oczekujące mocno okazyjnej ceny mocno się rozczarują, gdyż RTV EURO AGD proponuje nam sprzęt Microsoftu za dokładnie 999 złotych, a więc wychodzi drożej niż za standardową wersję wyposażoną w czytnik płyt. Przypomnijmy, że konsolę często znajdziemy w promocjach po 700-800 złotych, a więc nie jest to jakaś szczególna okazja.

Z drugiej jednak strony w zestawie dostajemy nie tylko Xbox One S, ale także gratisy w postaci gier wideo. W tym przypadku są to Minecraft, Sea of Thieves i Forza Horizon 3. Oprócz tego producent oferuje darmową miesięczną subskrypcję Xbox Live oraz bezprzewodowy kontroler. Oczywiście potencjalni chętni na w pełni cyfrową konsolę muszą sobie sami odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej nie pozostać tradycjonalistą i nie poszukać okazji na model z napędem? Istnieje szansa, że w niedalekiej przyszłości Xbox One S All-Digital Edition będzie dostępny w niższej niż teraz cenie i być może warto wstrzymać się z zakupem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One S All-Digital Edition. Znamy polską cenę i datę premiery

 0