Xbox One S All Digital - wygląd, cena i specyfikacja nowej konsoli

Xbox One S All Digital - wygląd, cena i specyfikacja nowej konsoli

Od kilku miesięcy docierają do nas wieści o szykowanej przez Microsoft nowej wersji konsoli Xbox One, która pozbawiona będzie napędu optycznego na płyty. Wiadomo, że sprzęt powinien wkrótce zostać oficjalnie zaprezentowany i przeznaczony będzie dla osób, które preferują cyfrowe serwisy do kupowania i pobierania gier. Ostatnie doniesienia sugerowały, że nowa wersja Xbox One S zadebiutować może globalnie już 7 maja, co oznacza, że dużymi krokami zbliżamy się do jej zapowiedzi i nie dziwi w związku z tym, że pojawiają się nowe przecieki na temat urządzenia, które dostarczają nam wszystkich najważniejszych szczegółów na jego temat. Najnowsze pozwalają nie tylko rzucić okiem na konsolę, ale i ujawniają jej specyfikację oraz, co chyba w tym przypadku najważniejsze, cenę. To bowiem od tego ostatniego czynnika zależeć będzie w głównym stopniu ewentualny sukces tego produktu.

Pojawiają się nowe przecieki na temat konsoli Xbox One S All Digital, które dostarczają nam wszystkich najważniejszych szczegółów na jego temat.

Zacznijmy od tego, że sprzęt, który nosić ma nazwę Xbox One S All Digital, wygląda dokładnie tak jak można było się spodziewać, czyli niemal identycznie jak standardowa edycja Xboxa One S. Otrzymujemy więc stylowe białe „pudełko”, gdzie jedyna różnica sprowadza się do frontowego panelu, gdzie wyeliminowano otwór na płyty. Poza tym trudno doszukać się tu jakichkolwiek innych zmian. Konsola wyposażona ma być w dysk twardy o pojemności 1 TB, co jest nieco rozczarowujące, ponieważ już obecnie gracze decydują się na wersję o takiej pojemności, która bardzo często okazuje się być niewystarczająca, gdyż współczesne tytuły potrafią ważyć czasem przeszło 100 GB i wydawać by się mogło, że w przypadku wersji nastawionej jedynie na cyfrowe zakupy powinniśmy spodziewać się pojemniejszego HDD. Warto też dodać, że Xbox One S All Digital sprzedawany ma być na europejskim rynku z trzema preinstalowanymi tytułami: Minecraft, Sea of Thieves oraz Forza Horizon 3 i mówiąc szczerze taki zestaw nie zachwyca.

Tu dochodzimy do najważniejszej kwestii, czyli ceny. Według przecieków na Starym Kontynencie wynosić ma ona 229,99 EUR i za tę kwotę prócz wspomnianych trzech nie najświeższych już gier, otrzymamy także jeden kontroler w białym kolorze. Oczywiście, podobnie jak zwykły Xbox One S, nowa wersja wspiera też streaming wideo 4K z HDR, ale mimo wszystko cena wydaje się być zawyżona, ponieważ już teraz, zaglądając na niemieckiego Amazona, możemy bez problemu znaleźć tańsze oferty wariantu, który nie ogranicza nas do cyfrowych zakupów. Sam pomysł konsoli wydaje się być ciekawy, a jej sukces zależny będzie głównie od wyceny, więc liczymy na to, że będzie ona jednak bardziej atrakcyjna. Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się już jutro, 16 kwietnia, kiedy to spodziewana jest oficjalna prezentacja Xboxa One S All Digital.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One S All Digital - wygląd, cena i specyfikacja nowej konsoli

 0