Xbox One S odtwarza media z nagrywanych płyt Blu-ray

Xbox One S odtwarza media z nagrywanych płyt Blu-ray

Xbox One powoli staje się kompletnym urządzeniem multimedialnym. Poza wieloma już istniejącymi i zapowiedzianymi na przyszłość funkcjami odtwarzania i wspierania najróżniejszych formatów audio i video od teraz także użytkownicy konsoli Microsoftu będą mogli odtwarzać media z nagrywanych płyt Blu-ray.

Informację ogłosił wczoraj za pośrednictwem Twittera Mike Ybarra - główny inżynier platformy Xbox i usług Xbox Live. Aktualizacja aplikacji Blu-ray Player, do której odnosił się Ybarra, powinna się pojawić dzisiaj, bądź z momentem publikacji już miała miejsce.

For those asking... yes, Xbox One S will support BD-R and BD-RE. App update should happen today. #Xbox

— ♏️ike Ybarra (@XboxQwik) November 2, 2016

Należy jednak zaznaczyć, że Ybarra wymienił jedynie Xbox One S jako docelową konsolę - być może istnieje jakaś przeszkoda na poziomie hardware'u lub firmware'u w pierwszym modelu Xbox One, która uniemożliwia obsługę tego rodzaju zawartości.

Konsola Microsoftu do tej pory oferowała obsługę wielu plików multimedialnych, w tym .mp4 i .mkv a także strumieniowanie treści audio-wizualnych przez DLNA. Dzięki odświeżonemu modelowi Xbox One S możliwe jest także odtwarzanie płyt UHD Blu-ray w rozdzielczości 4K z efektem HDR. Niedawno software'owy potentat z Redmond ogłosił wsparcie bitstream audio oraz formatu Dolby Atmos X dla obydwu wersji swojej konsoli (nadejdzie na wiosnę 2017). Od niedawna posiadacze Xbox One mogą się także cieszyć obsługą napisów w wydanym ostatnio VLC Media Player.

Wcześniej jedynym sposobem na odtwarzanie zawartości multimedialnej spoza serwisów VOD czy też oficjalnych wydań Bluray było jedynie DLNA czy też aplikacje typu Plex. Na Xbox One istnieje co najmniej kilka aplikacji do odtwarzania mediów: oficjalny Blu-ray player, Movies & TV, VLC oraz Media Player.

Jakub Krawczyński
Jakub Krawczyński Redaktor

Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...