Xbox One w końcu doczeka się wsparcia dla myszek i klawiatur. Pomoże Razer

Xbox One w końcu doczeka się wsparcia dla myszek i klawiatur. Pomoże Razer

Posiadacze Xboxów One od lat wyczekują obiecywanego wsparcia dla myszek i klawiatur. Funkcja ta zapowiadana była bowiem już przeszło trzy lata temu, w 2016 roku szef działu Xbox, Phil Spencer, stwierdził nawet, że ta zadebiutuje w ciągu kilku miesięcy, a w kolejnym roku wiceprezes firmy, Mike Ybarra, zapewniał, że jej debiut nastąpi wkrótce. Kolejne miesiące mijały, powoli dobijamy do końca 2018 roku, a wsparcia jak nie było, tak nie ma. Wygląda jednak na to, że oczekiwanie gracze już niedługo dobiegnie końca, ponieważ Microsoft właśnie zapowiedział, że obsługa myszek i klawiatur na konsolach Xbox One zostanie udostępniona uczestnikom programu Insider w najbliższych tygodniach. Poza tym, koncern potwierdził, że nawiązał w tym celu współpracę z Razerem, o czym mówiło się już od jakiegoś czasu.

Microsoft właśnie zapowiedział, że obsługa myszek i klawiatur na konsolach Xbox One zostanie udostępniona uczestnikom programu Insider w najbliższych tygodniach.

Warto jednak podkreślić, że obsługiwana będzie większość myszek i klawiatur USB (przewodowych, jak i bezprzewodowych), a nie jedynie te z charakterystycznym wężowym logiem, ale to właśnie produkty Razera oferować mają „najlepsze doświadczenia” dla nowej funkcjonalności. Co jednak ważna, wsparcie dla typowo pecetowego zestawu nie będzie dostępne we wszystkich grach i to od ich producentów zależeć będzie, czy zdecydują się na wsparcie myszek i klawiatur i jak zamierzają to zrobić. Jest to oczywiście logicznie, ponieważ jak tłumaczy Microsoft, zależy im przede wszystkim, by gry wciąż „sprawiały radość, były fair i odpowiednio zbalansowane”, a przesiadka na „gryzonia” i „klawę” może zapewniać użytkownikom wyraźną przewagę w niektórych gatunkach gier nad osobami grającymi na padzie (chodzi głównie o shootery, ale również strategie czy MMO).

Microsoft zapowiedział, że planowany na 10 listopada odcinek Inside Xbox dostarczy nam więcej informacji odnośnie partnerstwa z Razerem. Spodziewać można się więc zapowiedzi jakiegoś dedykowanego sprzętu w postaci myszki i klawiatury popularnego producenta peryferiów dla konsoli Xbox One. Co więcej, otrzymamy też zapowiedź pierwszych tytułów, które doczekają się wsparcia nowej funkcji, ale wiadomo już, że znajdzie się na tej liście niezwykle popularna sieciowa gra akcji free-to-play Warframe. Oficjalna obsługa myszek i klawiatur na konsoli Xbox One jeszcze bardziej zbliży więc tę platformę do PC. Te współdzielą już wiele opcji, takich jak program Play Anywhere czy wsparcie dla wspólnej rozgrywki cross-platformowej. Poza tym, jest to o tyle istotne, że pomimo upowszechnienia się wśród graczy nieoficjalnych rozwiązań, które umożliwiały wykorzystanie pecetowych peryferiów na konsoli, teraz deweloperzy w końcu będą kontrolować z jakich urządzeń korzystają gracze, zapewniając równe zasady i uczciwą rozgrywkę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One w końcu doczeka się wsparcia dla myszek i klawiatur. Pomoże Razer

 0