Xbox One wkrótce może przegrać w rankingach sprzedaży z Nintendo Switch

Xbox One wkrótce może przegrać w rankingach sprzedaży z Nintendo Switch

Kiedy nadeszła ósma generacja konsol, największe boje rozgrywały się oczywiście pomiędzy fanami Xbox One Microsoftu oraz PlayStation 4 od Sony. Nieco ponad 5 lat później oczywiste jest, że konsolową wojnę tej generacji bezapelacyjnie wygrało Sony i nawet najwięksi fani Microsoftu nie są w stanie dyskutować z faktem, że na każdą konsolę Xbox One sprzedają się dwie konsole PS4. W najnowszym raporcie opublikowanym przez VGChartz widać dość wyraźnie, że Microsoft za chwilę może przegrać kolejną walkę. Patrząc na dane sprzedażowe, jest więcej niż prawdopodobne, że spadną Xbox One spadnie na trzecie miejsce i zostanie pokonany przez Nintendo Switch. Taka przegrana dla konsoli Microsoftu to prawdziwy powód do wstydu.

Spadek na trzecie miejsce i przegrana z Nintendo Switch nie będzie dobrze świadczyć o konsolach Microsoftu.

Patrząc na sprzedaż Nintendo Switch, które rozeszło się już w 35 milionach sztuk i ciągle świetnie się sprzedaje, nadrobienie dystansu wynoszącego 7,5 miliona egzemplarzy do Xbox One zdaje się być tylko kwestią czasu. Jest to oczywiście ciągle ogromna liczba konsol do sprzedania, ale należy pamiętać, że różnica się ciągle zmniejsza, a Xbox One jest na rynku całe trzy lata dłużej od Nintendo Switch. Wskazuje to jedynie na większą popularność przenośnej konsoli, która sprzedaje się sporo szybciej.

Jeśli ten trend się utrzyma, to jasne jest, że Microsoft zostanie znokautowany i spadnie na trzecie miejsce w wykresach sprzedaży konsol. Patrząc na ich wcześniejsze zapowiedzi i próby wskoczenia na pierwsze miejsca sprzedaży wyprzedzając PS4, to przegrana ze Switch będzie prawdziwą porażką wizerunkową. Xbox One nie jest całkowitą wpadką dla Microsoftu, jednak jasne jest, że w kolejnej generacji będą musieli się bardziej postarać. Nintendo Switch pokazuje z kolei pazury. Nikt się raczej nie spodziewał, że będą w stanie nawiązać walkę sprzedażową z Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One wkrótce może przegrać w rankingach sprzedaży z Nintendo Switch

 0