Xbox One X i Series S już dostępny w przedsprzedaży

Xbox One X i Series S już dostępny w przedsprzedaży

Zgodnie z obietnicą Microsoftu, że przedsprzedaż jego konsol zostanie przeprowadzona zdecydowanie sprawniej, w sposób dobrze zorganizowany i wszyscy będą o niej dobrze poinformowani, Xbox Series X i Xbox Series S punkt 9:00 trafiły na wirtualne sklepowe półki w sklepach na całym świecie. To oczywiście jawny przytyk do problemów z preorderami PlayStation 5, za które Sony musiało wczoraj przepraszać - na skutek dużego zamieszania część sklepów wystartowała z ich sprzedażą za wcześnie, przez co urządzenia szybko zostały wykupione przez spekulantów i niestety duża część graczy musiała obejść się smakiem. Co prawda można było skorzystać z serwisów aukcyjnych, ale jak łatwo się domyślić “Janusze biznesu” narzucają takie ceny, że zdecydowanie lepiej odpuścić sobie takie zakupy, no chyba, że nie wyobrażamy sobie dnia premiery bez PlayStation 5. 

Ceny konsol poznaliśmy już wcześniej i wszystkie duże sieci w naszym kraju się ich trzymają, więc za Xboxa Series X musimy zapłacić 2249 PLN.

Xbox One X i Series S już dostępny w przedsprzedaży

Mówiąc krótko, konsole Sony wyprzedały się na całym świecie, również w Polsce i choć japoński koncern obiecuje kolejny rzut, to nie ma żadnej gwarancji, że dotrze on i do naszego kraju. A jak z preorderami na konsole Microsoftu? Na razie wszystko przebiega naprawdę sprawnie, chociaż należy pamiętać, że w przypadku PlayStation 5 pierwszy dzień sprzedaży też nie zwiastował takiego obrotu spraw. Co więcej, Xbox nie cieszy się ostatnio taką popularnością jak konkurent - w przypadku Xboxa 360 i PlayStation 3 rywalizacji była bardzo zacięta, ale Xbox One mocno tracił już do PlayStation 4 (jak wynika z informacji ujawnionych przez AMD, sprzedaż na koniec 2019 roku kształtowała się na poziomie 41 mln vs 109 mln). Tak czy inaczej, nie ma co spekulować i lepiej poczekać na rozwój sytuacji, w międzyczasie przyglądając się polskim cenom nowych Xboxów i towarzyszących im akcesoriów. 

Ceny konsol poznaliśmy już wcześniej i wszystkie duże sieci w naszym kraju, jak Media Expert, Media Markt, Empik czy RTV Euro AGD, się ich trzymają, więc za Xboxa Series X musimy zapłacić 2249 PLN, a za słabszego Xboxa Series S 1349 PLN. Co jednak ciekawe, chociaż w przypadku PlayStation 5 mogliśmy kupić tylko tzw. golasa, tak w przypadku Xboxa Series X jeden ze sklepów, a konkretniej Media Markt, przygotował zestaw z grą Assassin's Creed Valhalla, który został wyceniony na 2379 PLN. Oznacza to, że za nową grę Ubisoftu należy dopłacić tylko 130 PLN, co jest bardzo atrakcyjną propozycją i wielu graczy z pewnością się na nią skusi, szczególnie że w tym roku asasyńska seria celuje w bardzo klimatycznych wikingów. Jeśli zaś chodzi o akcesoria, to w sieci Empik za dodatkowy kontroler musimy zapłacić 269 PLN (Sony liczy sobie 319 PLN), a za akumulator z kablem USB typu C do ładowania 105 PLN. Przypominamy, że premiera nowych Xboxów została zaplanowana na 10 listopada, a osoby, które nie chcą wykładać całej kwoty naraz mogą zdecydować się na abonament Xbox All Access, który wygląda na stępująco:

  • Xbox Series X + Xbox Game Pass Ultimate = 148zł przez 24 miesiące
  • Xbox Series S + Xbox Game Pass Ultimate = 111 zł przez 24 miesiące

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One X i Series S już dostępny w przedsprzedaży

 0