Xbox Scarlett i PS5 pozbawione innowacji? Tak twierdzi twórca Nier:Automata

Xbox Scarlett i PS5 pozbawione innowacji? Tak twierdzi twórca Nier:Automata

Jak dotąd zarówno Sony, jak i Microsoft potwierdzili niektóre detale dotyczące ich konsol nowej generacji. Sony zademonstrowało prędkości PlayStation 5 z dyskiem SSD, podczas gdy Microsoft wypuścił zapowiedź nowego sprzętu, który ma się pojawić w drugiej połowie przyszłego roku. Teraz również i deweloperzy zaczynają się dzielić swoimi opiniami, na temat ulepszeń, na które wszyscy czekamy. W tym tygodniu Game Informer podawał, że kilku pracujących już z nowym sprzętem twórców gier powiedziało, że PlayStation 5 będzie mocniejsze niż nowy Xbox od Microsoft. Teraz swoimi wrażeniami z pracy z nowymi konsolami podzielił się sam Atsushi Inaba, szef studia Platinum Games odpowiedzialnego za gry jak: Bayonetta czy Nier: Automata.

Szef Platinum Games twierdzi, że nowa generacja konsol nie przyniesie żadnych innowacji.

Atsushi Inaba wypowiedział się krótko na temat nowych konsol i niestety, ale nie zrobiły na nim one najlepszego wrażenia. W wywiadzie dla Video Game Chronicle powiedział on: "Jest ok. I rozumiem przez to, że jestem pewien, że wszystko będzie szybciej działać, grafika będzie lepsza i może wszystko będzie łatwiejsze z krótszym czasem oczekiwania... to dobrze dla konsumentów. Ale w zasadzie to tylko więcej tego samego. Porównując do poprzednich generacji, nie ma tu nic porywającego, albo super innowacyjnego". Gracze korzystający z komputerów zapewne zgodzą się ze zdaniem Inaby. W końcu posiadają oni dostęp do SSD od lat, do tego dochodzą potężniejsze podzespoły, pozwalające na wyższe rozdzielczości i ilość klatek na sekundę.

Należy jednak pamiętać, że wiele gier wciąż powstaje z głównym naciekiem na konsole, sprawia to jednak, że każde ulepszenia w podzespołach konsol, będą miały wpływ na to co widzimy na PC - oczywiście z korzyścią. Na chwilę obecną wciąż tak naprawdę niewiele wiadomo o nowej generacji konsol Sony i Microsoftu. Nie wiadomo, która będzie mocniejsza, ani czy przepaść między generacjami będzie tak wyraźna, jak miało to miejsce przy poprzednich zmianach. Wiadomo jednak, że zarówno PS5 jak i Project Scarlett będą wykorzystywać 7 nm SoC z CPU Zen 2 oraz układem graficznym Navi/RDNA od AMD. Konsole będą również oferować wsparcie dla śledzenia promieni oraz posiadać już na starcie dyski SSD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Scarlett i PS5 pozbawione innowacji? Tak twierdzi twórca Nier:Automata

 0