Xbox Scarlett może być bardziej zaawansowaną konsolą od PlayStation 5

Xbox Scarlett może być bardziej zaawansowaną konsolą od PlayStation 5

Kilka dni temu Sony nieoczekiwanie ujawniło pierwsze konkretne szczegóły o następcy PlayStation 4. Natomiast eksperci są zgodni, że to właśnie konsola Japończyków utrzyma w przyszłości trwającą od lat dominację, a to dzięki wielu interesującym rozwiązaniom. Przypomnijmy, iż urządzenie otrzyma wsparcie rozdzielczości 8K, ray-tracing, szybki dysk SSD czy wsteczną kompatybilność. Do tego oczywiście najmocniejsze podzespoły prosto od AMD. Teoretycznie konkurencyjny sprzęt Microsoftu może stać na straconej pozycji, chociaż nie do końca. Dziennikarz Ainsley Bowden, powołując się na różne zbliżone do amerykańskiego giganta źródła napisał na Twitterze, że tajemniczy projekt o nazwie Xbox Scarlett będący od pewnego czasu w fazie powstawania jest bardziej zaawansowany i lepszy od PlayStation 5.

Według najnowszych źródeł Xbox Scarlett będzie bardziej zaawansowaną konsolą od PlayStation 5.

Xbox Scarlett może być bardziej zaawansowaną konsolą od PlayStation 5

Microsoft zamierza więc już na starcie zaoferować moc, którą w przypadku aktualnej generacji dostarczył dopiero Xbox One X. Słowa Bowdena potwierdza niejako doświadczony członek programu Xbox Insider. Klobrille w wypowiedzi dla ResetEra powiedział, iż gigant z Redmond pragnie dostarczyć konkurencyjny oraz możliwie najlepszy technicznie sprzęt. Zgodnie z licznymi doniesieniami przedsiębiorstwo planuje wypuścić przynajmniej dwa warianty konsoli. Lockhart to tańszy, a zarazem uboższy pod wieloma względami reprezentant nowej rodziny Xbox, w którym zapewne nie ujrzymy, chociażby napędu optycznego. Drugi z kolei posiada najlepsze komponenty oraz rozwiązania. Oczywiście w parze z jakością pójdzie też cena i w tym przypadku powinniśmy szykować naprawdę gruby plik pieniędzy.

Tak czy inaczej, powinniśmy podchodzić do tych rewelacji z dużą dozą rezerwy. Chociaż z drugiej strony za ich powstanie odpowiadają źródła, które skutecznie przewidziały istnienie Xbox One S bez czytnika płyt. Ewentualnego potwierdzenia wszelkich informacji powinniśmy oczekiwać już na czerwcowych targach gier E3 w Los Angeles. Właśnie tam Microsoft zaplanował konferencję, którą zechce przyćmić wcześniejsze zapowiedzi Sony. Bez wątpienia jednak nadchodząca rywalizacja między Microsoftem i Sony zapowiada się niezwykle interesująco zaś użytkownicy powinni dostać najbardziej zaawansowane konsole od dawna. Oczywiście życzymy sobie aby w przypadku giganta z Redmond w parze z wydajnością  urządzenia poszły też odpowiednie gry na wyłączność.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Scarlett może być bardziej zaawansowaną konsolą od PlayStation 5

 0