Xbox Scarlett nie przegra wojny z PS5? Cena i moc mają być konkurencyjne

Xbox Scarlett nie przegra wojny z PS5? Cena i moc mają być konkurencyjne

Xbox One to konsola bez wątpienia posiadająca zalety, których na próżno szukać w przypadku PlayStation 4 jak choćby wsteczna kompatybilność jednak to urządzenie Sony pozostaje liderem sprzedaży w tym cieszy się ogromną popularnością wśród fanów gier wideo. Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest bogatsza biblioteka gier na wyłączność i nie ma co się oszukiwać tych Xbox One nie posiada zbyt wiele. Ponadto ciężko tutaj mówić o pełnoprawnej ekskluzywności, gdyż wiele tytułów znajdziemy również na komputerach z Windowsem. Nadejście nowej generacji konsol, które nastąpi pod koniec przyszłego roku za sprawą Xbox Scarlett oraz PlayStation 5 sprawia, iż każdy producent rozpocznie rywalizację z czystą kartą i będzie miał szansę wygrać ów wyścig. Sprawę z tego doskonale zdaje sobie szef marki Xbox, Phil Spencer.

Według Phila Spencera nowa konsola Microsoftu nie będzie odstawać cenowo ani jakościowo od PlayStation 5.

W wywiadzie dla serwisu The Verge przedstawiciel giganta z Redmond przyznał, że jego firma wyciągnęła nie oszukujmy się bolesne wnioski z przeszłości, dzięki czemu kolejna konsola nie będzie odstawać od odwiecznego rywala pod względem mocy, jak również ceny. „Jeżeli pamiętacie początek tej generacji, to nasz sprzęt był o sto dolarów droższy, a do tego słabszy. W przypadku Xbox Scarlett chcemy osiągnąć sukces na rynku” — powiedział Spencer. Microsoft zgodnie z założeniem zagra dużo ofensywniej niż kiedyś skupiając się na rozgrywce międzyplatformowej oraz wstecznej kompatybilności. Cóż przytoczona taktyka może mieć pewną wadę. Otóż wsteczna kompatybilność i to być może ze wszystkimi wcześniejszymi konsolami Sony zaoferuje PS5.

Z drugiej jednak strony rozgrywka międzyplatformowa ma szansę przekonać wielu klientów do nabycia Xbox Scarlett. Miejmy nadzieję, że walka będzie bardziej wyrównania niż ma to miejsce w przypadku PlayStation 4 i Xbox One. Dużą rolę odegrają tradycyjne odpowiednie oferty gier niedostępnych na innych platformach sprzętowych. Microsoft swego czasu zainwestował wiele środków finansowych w nabycie różnych firm deweloperskich, co ma przyczynić się do powstania interesujących produkcji niedostępnych na urządzeniu Sony.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Scarlett nie przegra wojny z PS5? Cena i moc mają być konkurencyjne

 0