Xbox Series S (aka Lockhart) pojawił się w dokumentacji Microsoftu

Xbox Series S (aka Lockhart) pojawił się w dokumentacji Microsoftu

Jak na razie Microsoft potwierdził jedynie jednego nowego next-gena, Xbox Series X. W sieci jednak od dawna krążą informacje o szykowanym przez giganta z Redmond tańszym wariancie konsoli, znanym jako Xbox Series S lub też pod nazwą kodową Lockhart. Dotychczas trudno było jednak o jednoznaczne dowody na jego istnienie, a pojawiały się nawet głosy, że producent mógł zrezygnować z tego wariantu konsoli. Lockhart pojawił się jednak w najnowszej wersji dokumentacji Microsoft Game Development Kit, która pochodzi z bieżącego miesiąca, co wskazuje na to, że urządzenie wciąż znajduje się w planach przedsiębiorstwa. Nie wiemy jeszcze jednak, czy konsola ta zadebiutuje równocześnie z Xbox Series X czy też na tańszą alternatywę będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Lockhart pojawił się jednak w najnowszej wersji dokumentacji Microsoft Game Development Kit, która pochodzi z bieżącego miesiąca.

Użytkownik Twittera, TitleOS, który specjalizuje się w badaniu bezpieczeństwa, ujawnił, że we wspomnianej dokumentacji znajduje się wzmianka zarówno o Profiling Mode dla Anaconda (pod taką nazwą kodową znany jest Xbox Series X), jak również dla Lockhart, czyli Xbox Series S. Wspomniane profile zapewne odnoszą się, że możliwości graficznych w jakie celować mają deweloperzy dla obu konsol, które diametralnie różnić mają się możliwościami graficznymi. Według ostatnich plotek moc obliczeniowa Lockhart wynosić ma bowiem tylko 4 teraflopsy, przez co konsola celować ma w rozdzielczość 1080p. Oznacza to, że sprzęt będzie nawet słabszy od Xbox One X (6 teraflopów) i pod tym względem wypada trzykrotnie słabiej od Xbox Series X (12 teraflopów).

Wciąż jednak relatywnie niewiele wiadomo na temat Lockhart, ale spodziewamy się, że będzie to mniejsza konsola, o słabszej wydajności i bez napędu optycznego (all-digital). Z doniesień wynika, że przewyższać ma pod pewnymi względami Xboxa One X (wydajność procesora, dysk SSD), ale posiadać będzie słabsze GPU. Ma to być budżetowa propozycja od Microsoftu dla mniej wymagających graczy. Informacje ujawnione przez TitleOS sugerują, że prace nad Lockhart rzeczywiście postępują, ale trzeba pamiętać, że Microsoft potrafił w przeszłości kasować niemal gotowe produkty w ostatniej chwili, więc nie możemy mieć pewności, że Xbox Series S ujrzy światło dzienne (przynajmniej w takiej formie). Zdaje się jednak, że niektórzy deweloperzy już przygotowują gry pod profil Lockhart. Ewentualny sukces tego produktu uzależniony będzie od jego ceny, a ta musiałaby być bardzo niska.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series S (aka Lockhart) pojawił się w dokumentacji Microsoftu

 0