Xbox Series S drożeje na jednym rynku

Xbox Series S drożeje na jednym rynku

Xbox Series S stanowi interesującą alternatywę dla graczy, którzy szukają taniej konsoli do grania i nie zamierzają wydawać większych pieniędzy. Microsoft zdecydował jednak, by podnieść cenę Series S na jednym rynku.

Microsoft podnosi cenę Xbox Series S

Xbox Series S, który dotychczas był tańszą opcją wobec mocniejszego Series X drożeje w Brazylii. W miniony piątek na oficjalnej stronie internetowej brazylijskiego oddziału Microsoftu poinformowano o zwiększeniu ceny Xboxa Series S z około 2000 do 3599 reali brazylijskich, czyli o niespełna 80%. Niestety nie doprecyzowano, kiedy podwyżka wejdzie w życie. Nie ma też wzmianki o zwiększeniu cen na innych rynkach w tym w Polsce.

Microsoft ogłosił podwyżkę ceny Xbox Series S w Brazylii o około 80%.

Microsoft nie wyjawił, czym podwyżka jest spowodowana. „W Xbox nadal koncentrujemy się na oferowaniu najlepszych wrażeń z gier w różnych przedziałach cenowych, aby gracze mogli wybrać to, co najlepiej odpowiada ich potrzebom i budżetowi. Chociaż konsola pozostaje ważną częścią ekosystemu Xbox, nadal będziemy oferować świetne gry, umiejętności i opcje graczom w Brazylii, by mogli grać, jak i gdzie chcą. W nadchodzących tygodniach zaczniemy informować o korektach cen konsol Xbox Series S w Brazylii” – czytamy w oświadczeniu.

Co ciekawe po podwyżce Xbox Series S, który ma być tańszą alternatywą dla Series X i szerokodostępną zrówna się cenowo z PlayStation 5 Digital Edition. Nie brak opinii, że mimo światowej inflacji i kłopotów na niektórych rynkach podniesienie ceny słabszego modelu konsoli przez Microsoft jest błędną decyzją. Cóż w Polsce Series S kosztuje ok. 1288 złotych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series S drożeje na jednym rynku

 0