Xbox Series S potwierdzony. Wyciekł pad dedykowany tańszej konsoli

Xbox Series S potwierdzony. Wyciekł pad dedykowany tańszej konsoli

Tańsza wersja next-genowego Xboxa to wciąż jedynie plotka, ale sugerowano, że jeszcze w sierpniu doczekamy się ujawnienia modelu o nazwie Xbox Series S. Zdaje się, że ten rzeczywiście istnieje, ponieważ w sieci pojawiły się właśnie zdjęcia pada dedykowanego nadchodzącemu Xboxowi. Kontroler nie tylko wyróżnia się białym kolorem (Xbox Series X jak na razie potwierdzono jedynie w czarnym kolorze), bo jego opakowanie wprost wspomina o konsoli Xbox Series S. Użytkownik Twittera znany jako Zak_S był w stanie zakupić pada i potwierdził, że mamy do czynienia z prawdziwym produktem, a nie jakąś podróbką lub mistyfikacją. Oznacza to, że rzeczywiście lada moment powinniśmy doczekać się reakcji ze strony Microsoftu i oficjalnej zapowiedzi tańszej i słabszej wersji next-genowego Xboxa.

Opakowanie kontrolera wprost wspomina o konsoli Xbox Series S.

Nowy kontroler kupić można było na stornie zajmującej się odsprzedażą produktów, a na boku jego opakowania widnieje potwierdzenie, iż jest on kompatybilny z konsolami Xbox Series X oraz Xbox Series S. Co ciekawe, tajemniczy biały kontroler do Xbox Series X wyciekł do sieci już w ubiegłym miesiącu, gdzie przyjrzeć mogliśmy się nowemu d-padowi, teksturze spustów i przyciskowi share. Nowy przeciek zdaje się pokrywać z tym, co widzieliśmy wcześniej, a fakt, że można było go nabyć w oryginalnym opakowaniu zdaje się sugerować, że wkrótce trafi do sklepów. Dotychczas sądzono jednak, że pad zwiastuje jedynie nadejście białej wersji Xbox Series X, ale oznaczenia na pudełku nie pozostawiają wątpliwości, że gigant z Redmond szykuje się do prezentacji tańszej konsoli.

Xbox Series S najprawdopodobniej będzie słabszą wersję next-gena Microsoftu. Sprzęt ten znany jest pod nazwą kodową Lockhart, a z przecieków wynika, że może oferować on nawet niższą moc obliczeniową niż Xbox One X. W czerwcu do sieci wyciekły dokumenty producenta, która rzucały nieco więcej światła na ten sprzęt. Wynikało z nich, że devkit o nazwie kodowej „Dante” pozwala deweloperom na uruchomienie specjalnego trybu o profilu wydajności Xboxa Series S. Lockhart oferować ma 7,5 GB użytkowej pamięci RAM i moc obliczeniową GPU w okolicach 4 teraflopsów. Poza tym, wyposażony ma być w to samo CPU, co mocniejsza wersja. Oficjalnej zapowiedzi Xboxa Series S spodziewamy się jeszcze w sierpniu. Konsola ta promowana ma być głównie planami abonamentowymi Xbox All Access oraz Xbox Game Pass Ultimate.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series S potwierdzony. Wyciekł pad dedykowany tańszej konsoli

 0