Xbox Series to ostatnia konsola Microsoftu? Firma odnosi się do spekulacji

Xbox Series to ostatnia konsola Microsoftu? Firma odnosi się do spekulacji

W przyszłym tygodniu Phil Spencer, szef Microsoft Gaming odniesie się do przyszłości gier wydawanych na Xboxy jak i do samych konsol. Jest to konieczne w obliczu spekulacji, jakie zrodziły się, a także plotek o zaprzestaniu produkcji konsol Xbox.

Ostatnio zrodziły się plotki jakoby Microsoft wydał na PlayStation 5 Starfielda oraz część innych tytułów niedostępnych na urządzeniu Sony. Ma mu też oferować specjalną wersję abonamentu Game Pass. Nic więc dziwnego, że Microsoft ustami szefa działu gamingu Phila Spencera w nadchodzącym tygodniu przedstawi wizję na najbliższe lata. Jest to konieczne tym bardzie, że spekuluje się jakoby firma z Redmond zrezygnowała z następcy Xbox Series.

Microsoft wbrew spekulacjom nie zamierza rezygnować z produkcji konsol Xbox.

Jak poinformowała dziennikarka Shannon Liao na Twitterze, w zeszły wtorek Spencer zorganizował spotkanie w firmowe. Powiedział pracownikom, że Microsoft nie planuje obecnie zaprzestania produkcji konsol Xbox. Według Spencera Xbox nadal będzie częścią planów Microsoftu i będzie obejmował „wiele rodzajów urządzeń”.

Pełny zakres przyszłych planów Microsoftu dotyczących konsoli Xbox zostanie oficjalnie ujawniony w tym tygodniu podczas wydarzenia biznesowego, chociaż konkretna data wydarzenia nie została jeszcze ogłoszona.

Wśród fanów Xbox pojawiły się obawy, że ta nowa strategia może oznaczać koniec planów Microsoftu dotyczących dalszego tworzenia dedykowanych konsol do gier jako całości.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series to ostatnia konsola Microsoftu? Firma odnosi się do spekulacji

 0