Xbox Series X Pro nie powstanie? Microsoft ma inny plan

Xbox Series X Pro nie powstanie? Microsoft ma inny plan

W ostatnim czasie dużo mówi się o PlayStation 5 Pro, które ma być zauważalnie wydajniejsze od podstawowego modelu. Jest też Xbox Series X, który w przyszłości mógłby otrzymać mocniejszy wariant, ale Microsoft zamierza iść inną drogą niż Sony, o czym wspomniał szef marki Xbox, Phil Spencer.

Microsoft nie widzi potrzeby, by stworzyć mocniejszy model Xbox Series X

Xbox Series S, czyli słabszy, a zarazem tańszy przedstawiciel obecnej generacji konsol Microsoftu był nie raz krytykowany za to, że spowalnia deweloperów i zabiera potencjał grom. Firma z Redmond wymusza na twórcach, by przygotowywali swoje produkcje jednocześnie na oba urządzenia, co także jest w branży krytykowane. Mocniejszy model poprawiłby sytuację, aczkolwiek producent jak na razie nie ma planów, aby taki sprzęt stworzyć. Szef marki Xbox, Phil Spencer w rozmowie z serwisem IGN powtórzył, że nie widzi potrzeby wydawania na rynek lepszego wariantu Xbox Series. Jego zdaniem nie ma potrzeby odświeżania aktualnej generacji konsol.

Szef marki Xbox, Phil Spencer powtórzył, że nie widzi potrzeby, by stworzyć wydajniejszy wariant Xboxa Series X.

„Nie, nie. W tej chwili skupiamy się na zwiększeniu pamięci masowej Xbox Series S. Tak jak powiedziałem, moim zdaniem jesteśmy już na końcu początku. Dlatego uważam, że musimy pozwolić deweloperom zająć się tym sprzętem i wyciągnąć z niego jak najwięcej. Ale jeśli chodzi o zwiększoną liczbę klatek na sekundę i wyższą rozdzielczość, po prostu patrzę, co dzieje się na komputerach z wysokiej klasy kartami graficznymi oraz wydajnymi procesorami, i nie zawsze chodzi tylko o liczbę pikseli lub liczbę fps. Myślę, że istnieją techniki oświetleniowe. Na to, co sprawia, że gra wygląda i działa świetnie, wpływa wiele czynników. A my jako branża mamy w tym zakresie mnóstwo miejsca na przemyślenia” - powiedział Spencer.

Microsoft wypuści jednak nową konsolę, choć nie dostanie ona lepszych podzespołów poza dyskiem SSD o pojemności 1 TB. Xbox Black Xbox Series S zadebiutuje 6 września w cenie 349,99 USD.

Sony ma inne plany. PS5 Pro w przygotowaniu

Oczywiście Sony myśli inaczej niż Microsoft i w 2024 roku powinniśmy dostać PS5 Pro, które dobrze byłoby gdyby umożliwiło generowanie 60 klatek w każdych grach premium. Cóż zobaczymy czym zaskoczy nas japońskie przedsiębiorstwo, wcześniej premierę będzie miało PlayStation 5 Slim, które zostanie odchudzone i zaoferuje odłączany napęd na płyty.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series X Pro nie powstanie? Microsoft ma inny plan

 0