Xbox Series X/S z najlepszym debiutem w historii marki

Xbox Series X/S z najlepszym debiutem w historii marki

Xbox Series X/S trafiły już do sprzedaży i okazuje się, że nowe konsole Microsoftu odnoszą ogromny sukces, co potwierdza sam producent. Przedsiębiorstwo z Redmond w opublikowanym komunikacie stwierdziło, że urządzenia zaliczyły najbardziej udany debiut w historii marki pod względem sprzedanych egzemplarzy. Co ciekawe tańszy model pozbawiony napędu optycznego Xbox Series S notuje największy przypływ graczy, w czym pomaga mu zapewne cena, gdyż należy zapłacić za niego około 1349 złotych. Oczywiście dostajemy pod pewnymi względami gorszy odpowiednik lepszego wariantu, ale jak widzimy kompromisy zastosowane przez Microsoft absolutnie nie przeszkadzają graczom. Amerykańska korporacja potwierdziła ponadto, iż sprzęt dostępny jest aktualnie w 40 krajach w tym w Polsce.

Według Microsoftu nowe konsole Xbox Series X/S zaliczyły najlepszy debiut w historii marki.

Niestety Microsoft nie podał dokładnych danych sprzedaży, ale zapewne te poznamy w niedalekiej przyszłości. Oprócz tego gracze zagrali w 3594 gier z czterech generacji ustanawiając zarazem kolejny rekord, chociaż tutaj pomogła wsteczna kompatybilność. Firma zdradziła też, iż 70 procent posiadaczy Xbox Series X/S skorzystało z subskrypcji Xbox Game Pass. Wprawdzie Microsoft ogłasza gigantyczny sukces nowych konsol, tak jego pracownik Phil Spencer ostrożnie podchodzi do sprzedaży konsol i dla niego nie ów aspekt jest ważny tylko baza użytkowników korzystających z urządzeń. Dodatkowo gry oferowane na premierę nie zdecydują o tym ile osób kupi dany sprzęt - "Wiem, że będą pojawiać się redakcje, które zechcą napisać 'Gry na premierę Xboksa vs gry na premierę PS5', ale jeżeli dwie konsole są kompletnie wyprzedane, to nie jestem pewien, czy te tytuły mają wpływ na cokolwiek innego niż może rezultat jakichś recenzji" - stwierdził Spencer.

Oczywiście to czy Xbox Series X odniesie sukces sprzedażowy wiele zależy również od oferowanych gier, które nie będą dostępne na PlayStation 5 i skuszą osoby nieposiadające dobrego komputera do ich odpalenia. Jak wiadomo Microsoft od dawna przegrywał na polu ekskluzywnych tytułów z Sony, jednak dokonane zakupy studiów deweloperskich w tym duże przejęcie ZeniMax Media firmy kontrolującej m.in. Bethesdę Softworks pozwala fanom marki Xbox wierzyć, że przyszłość okaże się lepsza. Dodatkowo przytoczony już Xbox Game Pass i katalog gier, jaki oferuje także może przechylić szalę zwycięstwa. Jednak czy tak faktycznie będzie dopiero się przekonamy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series X/S z najlepszym debiutem w historii marki

 0