Xbox Series X w nowym wydaniu oficjalnie zapowiedziany

Xbox Series X w nowym wydaniu oficjalnie zapowiedziany

Konferencja Microsoftu obfitowała nie tylko w prezentacje gier, ale także nowego sprzętu. Firma z Redmond pokazała odświeżoną wersję Xbox Series X. Nie jest to jednak to na co pewnie wielu liczyło.

Nadchodzi nowy Xbox. Nie mowa jednak o wydajniejszym modelu konsoli Microsoftu tylko odświeżonym Xbox Series X, który doczekał się innego wariantu kolorystycznego, a także co najważniejsze pozbawiono go napędu na płyty. Białe wydanie cyfrowe pozbawione napędu, z dyskiem SSD 1 TB trafi do sprzedaży w okresie świątecznym 2024 roku. Oprócz tego w sklepach zadebiutuje wariant specjalny Xbox Series X Galaxy Black z napędem i dyskiem SSD 2 TB.

Microsoft zapowiedział Xbox Series X bez napędu na płyty.

Tym samym najwydajniejszy przedstawiciel serii Xbox Series dołącza do Series S, który od początku nie ma napędu na płyty. Jak na razie cena nie jest znana, ale trzeba oczekiwać, że będzie odpowiednio tańsza. Szkoda tylko, że nie dodano 2 TB dysku, bowiem współczesne gry potrafią zajmować sporo miejsca na dysku.

Tym samym potwierdzono spekulacje jakoby Microsoft działał nad nowym XBSX.

Nie chodziło jednak o wydajniejszą wersję, tylko pozbawioną napędu. Przypomnijmy, że w trakcie batalii sądowej Microsoftu z amerykańską Komisją Handlu dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad nowym Xboxem.

Xbox Series X w nowym wydaniu oficjalnie zapowiedziany

Należy dalej zakładać, iż mocniejszy Xbox Series nadejdzie, lecz dopiero za jakiś czas. Może zbiegnie się to z wydaniem PlayStation 5 Pro, o którym plotkuje się coraz częściej.

Ceny i wersje:

  • Xbox Series X w Digital Edition w kolorze Robot White 1 TB - 449,99 dolarów
  • Xbox Series X w kolorze Galaxy Black 2 TB - 599,99 dolarów
  • Xbox Series S w kolorze Robot White 1 TB - 349,99 dolarów
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series X w nowym wydaniu oficjalnie zapowiedziany

 0