Xbox Series X - wszystkie gry z Xbox, Xbox 360 i Xbox One oficjalnie grywalne już w dniu premiery

Xbox Series X - wszystkie gry z Xbox, Xbox 360 i Xbox One oficjalnie grywalne już w dniu premiery

Microsoft w tym roku wykorzystuje bezlitośnie wszystkie słabości Sony. Plany Japończyków dotyczące wstecznej kompatybilności na PlayStation 5 są nieco rozczarowujące i nie da się ukryć, że Microsoft wypada na tym polu dużo lepiej. Firma wcześniej oświadczyła, że każda generacja gier Xbox powinna działać na nadchodzących urządzeniach Xbox Series X i S - a nie tylko te pochodzące z Xbox One. Nie wiadomo jednak było kiedy te gry będą grywalne i czy dotyczy to wszystkich tytułów, czy tylko części. Teraz uzyskaliśmy jednak konkretne odpowiedzi, dzięki wpisowi kierownika działu Xbox - Jasona Ronalda. Ronald mówi, że po 500000 godzin testów, jego zespół może potwierdzić, że nie tylko w prawie każdą grę Xbox wydaną na świecie można grać na Series X i S, ale będzie można to zrobić już w dniu premiery.

Microsoft oficjalnie potwierdził, że w niemal wszystkie gry (poza Kinect) z Xbox, Xbox 360, któredziałają na Xbox One oraz gry z Xbox One będą grywalne na Xbox Series X od dnia premiery.

Taka decyzja z pewnością będzie bardzo dobrze odebrana przez graczy, którzy będą mogli korzystać z ogromnej biblioteki gier już na starcie. Z drugiej strony to dość nietypowa zagrywka, biorąc pod uwagę, że przeważnie dodatkowe kluczowe funkcje są dodawane po premierze. Microsoft sprytnie jednak wykorzystuje fakt, że PlayStation 5 będzie dostarczane z mocno ograniczoną kompatybilnością wsteczną, która blednie w porównaniu z tym co oferuje Xbox Series X. Zespół Xboxa bardzo ciężko pracował, żeby tym razem przebić Sony i przekonać dodatkowo wielu graczy PC, żeby kupili konsolę, ponieważ do otrzymania ekskluzywnej zawartości z Series X nie potrzebują wcale konsoli. Wyjątkiem tutaj są jedynie gry korzystające z Kinect - one nie będą działać z oczywistych powodów.

Warto zauważyć, że Ronald twierdzi, że gry z poprzedniej generacji będą również lepiej wyglądać i działać na Series X, choć tutaj jest sporo niedopowiedziane. Wiele starszych gier ma ograniczoną liczbę klatek na sekundę i archaiczne silniki, więc zapewnienia o lepszym wyglądzie gier są ciężkie do uwierzenia. W jaki wiec sposób gry działające na Series X mogłyby być zauważalnie płynniejsze? Wkrótce się z pewnością przekonamy, a póki co Microsoft mocno zapunktował u fanów Xboxa, którzy będą mogli wykorzystać swoje zbiory gier ze wszystkich generacji na najnowszym Series X.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series X - wszystkie gry z Xbox, Xbox 360 i Xbox One oficjalnie grywalne już w dniu premiery

 0